Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Zdravotníctvo

Druhá časť

Star Bulk Carriers je tretí vďaka svojej závratne vysokej dividende. Farmaceutický gigant Johnson & Johnson uzatvára zoznam, keďže spoločnosť bola v správach po oznámení veľkého prevzatia.

Dividendový výnos: 33,95%

ročný graf Star Bulk Carriers, zdroj: GOOGLE

Star Bulk Carriers

Star Bulk Carriers (SBLK) sa za posledné dva týždne umiestnili na treťom mieste s nárastom sledovanosti o 29%. Kombinácia zlepšujúcich sa finančných výsledkov so slabou dôverou v akcie viedla k závratne vysokým dividendovým výnosom.

Tržby Star Bulk za druhý štvrťrok vzrástli o 34% na 417 miliónov dolárov, pričom jej čistý zisk vzrástol o 61% na 200 miliónov dolárov. Od dosiahnutia vrcholu v roku 2022 však cena akcií stratila takmer polovicu svojej hodnoty. Star Bulk si v treťom štvrťroku udržal dividendu na úrovni 1,65 dolárov na akciu, čo viedlo k obrovskému dividendovému výnosu 37%.

Spoločnosť ťažila zo silného dopytu v období po pandémii v roku 2021 a začiatkom roka 2022. Rastúci záujem však zasiahol globálny dopyt po tovare a preprave, ktorý sa pravdepodobne prejaví v nasledujúcich štvrťrokoch.

Dividendový výnos: 2,64%

ročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson

Veľká biofarmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson (JNJ) je posledná na zozname s nárastom sledovanosti o 16%. Spoločnosť bola v správach po tom, čo súhlasila s akvizíciou výrobcu srdcových púmp Abiomed za 380 dolárov za akciu alebo 16,6 miliardy dolárov.

Akvizícia Abiomed je najväčšou spoločnosťou Johnson & Johnson za posledných šesť rokov a predstavuje jej posun v zameraní na zdravotnícke pomôcky po tom, čo približne o rok odčlení svoju jednotku pre zdravie spotrebiteľov. Abiomed pridá približne 1 miliardu dolárov na tržbách divízii medicínskych technológií spoločnosti Johnson & Johnson, ktorá v prvých troch štvrťrokoch 2022 vygenerovala tržby vo výške viac ako 20 miliárd dolárov.

Johnson & Johnson vypláca dividendu 4,52 dolárov na akciu a za posledných 60 rokov ju zvyšovala. Jej dividendové výnosy sú 2,61% v porovnaní s 1,58% priemeru v zdravotníctve. Akciám spoločnosti sa za posledných 12 mesiacov darilo, keďže sa zhodnotili o 4,5%.

Záver

Star Bulk Carriers vypláca obrovské dividendy, pretože výsledky sa zlepšili, ale dôvera v akcie klesla. Spoločnosť Johnson & Johnson rozširuje svoju stávku na medicínske technológie akvizíciou spoločnosti Abiomed.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár