Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Zdravotníctvo

Prvá časť

Tento týždeň bol záujem investorov nasmerovaný na spoločnosti, ktoré zvýšili svoje dividendy. MPLX je prvá v zozname po tom, čo silné výsledky viedli k zvýšeniu dividendy. Farmaceutický gigant Abbvie, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, od februára zvýši svoju dividendu.

Dividendový výnos: 9,35%

ročný graf MPLX, zdroj: GOOGLE

MPLX

Veľký operátor logistiky palív MPLX obsadil prvé miesto v zozname týchto štrnástich dní, pričom jeho sledovanosť vzrástla o 84%. Spoločnosť MPLX, ktorá je organizovaná ako hlavná komanditná spoločnosť (MLP), zvýšila v treťom štvrťroku svoj peňažný tok, ktorý je možné rozdeliť akcionárom, o 10%, k čomu prispeli vysoké ceny ropy a plynu a rastúci dopyt.

Čistý zisk za štvrťrok dosiahol 1,43 miliardy dolárov, oproti 802 miliónom dolárov v rovnakom období v roku 2021. Z tejto sumy spoločnosť rozdeľuje 1,26 miliardy dolárov akcionárom. MPLX sa tiež podarilo znížiť svoj dlh z 3,7-násobku EBITDA na 3,5-násobok. To nevyhnutne zlepšilo výkonnosť cien akcií, pričom akcie MPLX vzrástli o viac ako 200% od historického minima v roku 2020.

Dividenda MPLX prináša ohromujúcich 9,2%, čo je oveľa viac ako priemer energetického sektora. Či bude MPLX aj naďalej vyplácať túto dividendu, veľmi závisí od dopytu po energii, ktorý by mohol klesnúť vzhľadom na ekonomickú neistotu.

Dividendový výnos: 3,82%

ročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie

AbbVie (ABBV) sa umiestnila na druhom mieste s nárastom sledovanosti o 64%. Spoločnosť AbbVie od budúceho februára zvýšila svoju dividendu o 5%, keďže prekonala očakávania výnosov. Spoločnosť AbbVie vyhlásila dividendu vo výške 1,48 dolárov na akciu, čo je nárast z 1,41 dolárov predtým, splatnú 15. februára akcionárom ku 13. januáru.

Tržby v treťom štvrťroku vzrástli o 3,3%, pričom veľkú časť zisku opäť potiahol kľúčový liek proti rakovine – Humira. Humira, ktorá je zodpovedná za viac ako tretinu tržieb, mala silné tržby v USA, ale sklamala v medzinárodnom meradle, pričom tržby v regióne klesli o viac ako štvrtinu.

Spoločnosť AbbVie potvrdila svoje usmernenia na celý rok a zúžila rozsah z 13,76 – 13,96 dolárov na 13,84 – 13,88 dolárov za akciu.

Záver

Spoločnosť MPLX po silnom treťom štvrťroku zvýšila svoj peňažný tok, ktorý je možné rozdeliť akcionárom, vďaka vysokému dopytu po rope a plyne. Spoločnosť AbbVie po silných výsledkoch zvýšila svoju dividendu, aj keď otázniky o jej úspešnom lieku proti rakovine Humira zostávajú.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár