Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Tretí v zozname je ropný gigant Exxon Mobil, ktorý tiež zvýšil svoje výplaty. Posledná v zozname je automobilka Ford, jediná spoločnosť zo skupiny, ktorá mala zlý štvrťrok.

Dividendový výnos: 3,25%

ročný graf Exxon Mobil, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil

Ropný major Exxon Mobil (XOM) obsadil tretie miesto s nárastom sledovanosti o 37%. Spoločnosť Exxon je v trendoch po tom, čo jej ďalšia skupina silných finančných výsledkov umožnila zvýšiť dividendu o 3 centy – na 91 centov na akciu.

Exxon vykázal v treťom štvrťroku zisk 19,7 miliardy dolárov, čo je nárast zo 17,9 miliardy dolárov v druhom štvrťroku. Od začiatku roka spoločnosť vykázala zisk 30,6 miliardy dolárov, čo je o 200% viac ako v rovnakom období minulého roka.

Po rokoch utrpenia dostal Exxon oddych, keď ceny ropy vzrástli v dôsledku silného dopytu, čiastočne pripisovaného rusko-ukrajinskému konfliktu. Ceny ropy sú podporované dohodou OPEC+ o znížení dodávok.

Akcie boli tiež silné. Od dosiahnutia viacročného minima v marci 2020 akcie Exxonu vzrástli o viac ako 250%.

Dividendový výnos: 3,57%

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford Motor

Automobilka Ford Motor (F) je v rebríčku posledná s nárastom sledovanosti o 31%. Ford bol jedinou spoločnosťou, ktorá tento týždeň zaznamenala zlý tretí štvrťrok. Ford znížil svoj odhad ziskov za celý rok po tom, čo jeho zisky klesli v treťom štvrťroku. Zatiaľ čo výnosy vzrástli o 10% na 39,4 miliardy dolárov, zisk na akciu klesol o 41% na 30 centov. Slabé výsledky sú do značnej miery spôsobené problémami s dodávkami, na ktoré spoločnosť upozornila v septembri, a jej investíciou do spoločnosti Argo AI, spoločnosti s autonómnym riadením, ktorú zatvára, pretože sa domnieva, že technológia nemôže byť v blízkej budúcnosti zisková.

Za celý rok spoločnosť predpovedá EBIT vo výške 11,5 miliardy dolárov, a hoci je to o 15% viac v porovnaní s rokom 2021, je na najnižšej úrovni predchádzajúcej predpovede medzi 11,5 a 12,5 miliardy dolárov. Akcie Fordu za posledných 12 mesiacov stratili tretinu svojej hodnoty.

Záver

Spoločnosť Exxon Mobil tiež zvýšila svoju dividendu po solídnych príjmoch, zatiaľ čo spoločnosť Ford znížila svoje odhadované zisky v dôsledku problémov v dodávateľskom reťazci.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár