Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Výrobca čipov Taiwan Semiconductor obsadil prvé miesto v zozname týchto štrnástich dní, čo je posilnené stávkou od legendárneho investora Warrena Buffetta. Obrovský maloobchodný predajca Target je na druhom mieste, pretože spoločnosť vydala varovanie o zvýšenom počte nakupujúcich počas sviatkov.

Dividendový výnos: 2,26%

ročný graf Taiwan Semiconductor, zdroj: GOOGLE

Taiwan Semiconductor

Taiwan Semiconductor (TSM) obsadil prvé miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 120%. Akcie spoločnosti Taiwan Semiconductor sa tento rok stali hitom v dôsledku rastúceho napätia medzi Čínou a Taiwanom, pričom investori sa obávajú potenciálnej invázie. Základy spoločnosti Taiwan Semiconductor však nemôžu byť lepšie, keďže dopyt po výrobe čipov stúpa a spoločnosť výrazne investuje do nových závodov.

Legendárny investor Warren Buffet vycítil príležitosť a v treťom štvrťroku investoval do spoločnosti 4,1 miliardy dolárov. Akcie spoločnosti sa obchodujú relatívne lacno – so 14-násobným ziskom. Taiwan Semiconductor je jediným výrobcom na svete, ktorý dokáže vyrábať čipy so šírkou 7 nanometrov a 5 nanometrov. Tržby spoločnosti sa v poslednom štvrťroku zvýšili o 48%, pričom čistý zisk vzrástol takmer o 80%.

Ak sa geopolitické mraky vyjasnia, čo je možné vzhľadom na posledné stretnutie amerického prezidenta Joea Bidena a jeho čínskeho náprotivku Xi Jinping, akcie Taiwan Semiconductor by mohli byť prehodnotené.

Taiwan Semiconductor vypláca dividendu vo výške 1,72 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 2,17%.

Dividendový výnos: 2,63%

ročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target

Veľký americký maloobchodný predajca Target (TGT) je na druhom mieste s nárastom sledovanosti o 47%. Spoločnosť sa objavila v novinkách po tom, čo znížila svoju prognózu ziskov na štvrtý štvrťrok, ktorý zahŕňa aj dovolenkovú sezónu.

Zatiaľ čo tržby v treťom štvrťroku boli o niečo vyššie, ako sa odhadovalo – 26,5 miliardy USD, zisk na akciu vo výške 1,54 dolárov bol oveľa nižší ako prognóza – 2,13 dolárov. Invertár, kľúčový problém spoločnosti Target v posledných štvrťrokoch, sa medziročne zvýšil o 14%, čo je zlepšenie v porovnaní s prvým a druhým štvrťrokom. Target bol však nútený znížiť ceny, čo sa prepadlo do marží.

Target tiež znížil svoju hornú a spodnú hranicu na štvrtý štvrťrok a celý rok a varoval, že sa očakáva, že budú pretrvávať náročné podmienky. Uviedol aj, že teraz očakáva pokles porovnateľných tržieb, pričom prevádzková marža klesne na približne 3% z 3,9% v treťom štvrťroku.

Akcie spoločnosti Target v tomto roku zatiaľ klesli takmer o 30%. Spoločnosť vypláca dividendu vo výške 4,32 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos 2,62%.

Záver

Taiwan Semiconductor je podľa legendárneho investora Warrena Buffeta, ktorý odhalil značný podiel v spoločnosti, dobrá investícia. Predaje Targetu klesajú, pretože spotrebitelia znižujú výdavky na nediskrečné položky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár