Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Technológie

Druhá časť

Brazílsky ropný gigant Petrobras je tretí po tom, čo akcie nedávno klesli po víťazstve v prezidentských voľbách Luiza Inácia Lulu da Silvu. Cisco Systems uzatvára zoznam.

Dividendový výnos: 56,70%

ročný graf Petrobras, zdroj: GOOGLE

Petrobras

Spoločnosť Petrobras (PBR) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 34% a obsadila tretie miesto v zozname. Spoločnosť Petrobras sa objavila v trendoch po tom, ako jej akcie klesli po ohromujúcom prezidentskom víťazstve ľavicového kandidáta Lulu Da Silvu nad úradujúcim Jairom Bolsonarom.

Výhra Da Silvu prichádza v čase, keď má Petrobras v tomto štvrťroku vyplatiť akcionárom dividendu vo výške viac ako 8,5 miliardy dolárov po schválení rekordnej dividendy vo výške 17 miliárd dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Vysoká výplata sa stala terčom kritiky politikov vrátane Da Silvu, ktorí môžu žiadať zníženie. Akcie spoločnosti Petrobras za posledných 30 dní klesli o viac ako 10%.

De Silva bude s väčšou pravdepodobnosťou tlačiť na spoločnosť Petrobras, v ktorej brazílska vláda vlastní tretinu akcií, aby investovala hotovosť do domácich vrtov v nádeji, že väčšia ponuka potlačí ceny palív a infláciu.

Dividendový výnos: 3,06%

ročný graf Cisco Systems, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems

Cisco Systems (CSCO) je na poslednom mieste v rebríčku s nárastom sledovanosti o 13%. Cisco oznámilo solídne výsledky za prvý fiškálny štvrťrok, pričom spoločnosť naďalej odmeňuje akcionárov spätným odkupom akcií a solídnymi dividendami.

Cisco oznámilo upravený zisk na akciu vo výške 86 centov v porovnaní s 84 centami, ktoré očakávali analytici. Tržby vzrástli o 6% na 13,6 miliardy dolárov. V nasledujúcom štvrťroku spoločnosť Cisco uviedla, že očakáva zisk od 84 centov do 86 centov na akciu.

Akcie Cisco tento rok zatiaľ prekonali technicky náročný Nasdaq 100 vďaka silným výsledkom, spätným odkupom akcií a vysokej dividende. Dividendové výnosy spoločnosti Cisco sú 3,17% v porovnaní s 1,37% technologického priemeru.

Záver

Petrobras pravdepodobne zníži svoju dividendu po tom, čo Lula Da Silva vyhral prezidentské voľby v Brazílii. Akcie Cisco prekonali širší technologický trh vďaka spätnému odkúpeniu akcií a dividendám.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár