Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Výrobca cigariet Altria sa počas týchto štrnástich dní umiestnil na prvom mieste v zozname, keďže spoločnosť sa vyvíjala vďaka vysokej dividende a relatívne stabilnému obchodnému modelu. Druhá v zozname je ropovodná a energetická spoločnosť Enbridge, ktorá nedávno zvýšila dividendu.

Dividendový výnos: 9%

ročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria

Tento týždeň sa spoločnosť umiestnila na prvom mieste v zozname bez zjavného dôvodu, okrem svojej neustále vysokej dividendy. Akcie spoločnosti Altria tento rok mierne klesli, ale dividenda spoločnosti prináša pôsobivých 8% a za posledných 12 rokov dividendu zvyšuje. Naposledy Altria zvýšila dividendu toto leto o štyri centy za štvrťrok – na 94 centov. Napriek vysokej dividende akcie spoločnosti Altria v posledných rokoch nedosahovali dostatočné výsledky, čím v podstate vymazali časť ziskov z dividend.

Altria nedávno získala „požehnanie“ po tom, čo Juul, výrobca elektronických cigariet, v ktorom vlastní 35%-ný podiel, dosiahol prímerie s približne 10 000 žalobcami. Juul v septembri súhlasil so zaplatením približne 439 miliónov dolárov za vyriešenie obvinení, že zavádzal zákazníkov o rizikách, ktoré predstavujú jeho produkty. Kvôli prebiehajúcim právnym sporom bola Altria nedávno nútená znížiť hodnotu svojho podielu z 12,8 miliardy dolárov na 450 miliónov dolárov.

Dividendový výnos: 6,7%

ročný graf Enbridge, zdroj: GOOGLE

Enbridge

Spoločnosť je v rebríčku druhá s predstihom v sledovanosti 19%.

Spoločnosť sa objavila v trendoch po tom, čo zvýšila svoju dividendu o 3,2% ročne na 3,55 dolárov, čo je 28. po sebe idúce zvýšenie dividendy. Enbridge tiež opätovne potvrdil svoj finančný výhľad na rok 2022, aby sa EBITDA pohybovala v rozmedzí 15 až 15,6 miliardy dolárov. V budúcom roku spoločnosť očakáva nárast EBITDA na rozpätie 15,9 až 16,5 miliardy dolárov.

Enbridge ťažil z prebiehajúcej energetickej krízy, keďže dopyt po preprave a skladovaní zemného plynu prudko vzrástol.

Akcie Enbridge za posledných 12 mesiacov vzrástli o približne 5%, čím prekonali index S&P 500, ktorý klesol takmer o 15%. Enbridge navyše odmenil investorov dividendovým výnosom 6,7%.

Záver

Altria sa dostala medzi trendy vďaka svojmu silnému a stabilnému dividendovému výnosu. Enbridge zvýšil svoju dividendu, keďže finančné výsledky sa zlepšili v dôsledku silného dopytu po preprave zemného plynu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár