Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Ropa

Druhá časť

Devon Energy je na treťom mieste v zozname, keďže variabilná dividenda spoločnosti klesla. Posledná v zozname je Medical Properties Trust, ďalšia vysoko výnosná akcia.

Dividendový výnos: 8,6%

ročný graf Devon Energy, zdroj: GOOGLE

Devon Energy

V týchto štrnástich dňoch sa spoločnosť umiestnila na treťom mieste s nárastom sledovanosti o 18 %, mierne za Enbridge. Devon Energy zaznamenala pokles dividend tri štvrťroky po sebe, keďže ceny ropy sa „ochladili“, čo ovplyvnilo voľný peňažný tok spoločnosti.

Devon, ktorý bol priekopníkom fixnej plus variabilnej výplaty dividend, deklaroval celkovú výplatu 1,35 dolárov na akciu štvrťročne, čo je pokles z 1,55 dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Avšak vzhľadom na pokles ceny akcií v posledných mesiacoch to stále predstavovalo veľmi solídny 9%-ný výnos.

Akcie Devonu sa od najnižšieho dosiahnutého miesta na začiatku roka 2020 deväťnásobne zhodnotili. Keď sa ceny ropy stabilizovali na nižšej úrovni, viedlo to k poklesu voľných peňažných tokov pre prieskumníkov ropy, ako je Devon.

Dividendový výnos: 10,1%

ročný graf Medical Property Trust, zdroj: GOOGLE

Medical Properties Trust

Spoločnosť sa delí o tretie miesto v rebríčku s Devonom, pričom jej sledovanosť stúpla o 18 %. Medical Properties, realitná investičná spoločnosť, ktorá získava a rozvíja nemocničné zariadenia, je populárna, pretože jej dividenda prináša silných 9,8%.

Hoci sa jej výsledky v treťom štvrťroku zlepšili a čistý zisk vzrástol zo 171 miliónov dolárov na 220 miliónov dolárov, akcie boli otrasené. Akcie klesli za posledných šesť mesiacov o viac ako 23%, keďže široký sentiment na REIT sa zhoršil vzhľadom na rastúce úrokové sadzby.

Spoločnosť Medical Properties zvyšuje svoju dividendu za posledných osem po sebe nasledujúcich rokov. Naposledy zvýšila dividendu začiatkom tohto roka zo štvrťročných 28 centov na 29 centov.

Záver

Fixná plus variabilná dividenda spoločnosti Devon Energy sa znížila v dôsledku oslabenia cien ropy. Akcie spoločnosti Medical Properties Trust majú zlepšujúce sa výsledky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár