Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Služby

Druhá časť

Tretí v zozname je Exxon Mobil, ktorý zaznamenal obrat bohatstva s rastom cien ropy v tomto roku. Zoznam uzatvára hypotekárna realitná investičná spoločnosť Annaly Capital, ktorá mala v poslednom čase ťažké časy.

Dividendový výnos: 3,30%

ročný graf Exxon Mobil, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil

Exxon Mobil (XOM) je tretí v zozname s nárastom sledovanosti o 14%. Exxon Mobil má za sebou hviezdny rok, pričom jeho akcie pokračujú v minuloročných ziskoch – a to až o 71%. Firme pomohol rast cien ropy a ich stabilizácia na relatívne vysokých úrovniach. Je zrejmé, že stávky spoločnosti na prieskum ropy – v čase, keď mnohí boli skeptickí – sa bohato vyplatili. Čistý príjem spoločnosti sa v štvrťroku končiacom sa 30. septembra strojnásobil, pričom tržby vzrástli o 50%.

Akcie Exxon sa stále obchodujú relatívne lacno s približne 8-násobným ziskom, čo naznačuje, že trh je neistý, že bude schopný udržať túto úroveň ziskov aj v budúcnosti. Iniciatívy v oblasti zmeny klímy a výhľad cien ropy budú dlhodobo zaťažovať akcie.

Exxon zvýšil svoju dividendu v poslednom štvrťroku o 3 centy na 91 centov, čo teraz prináša 3%.

Dividendový výnos: 16,70%

ročný graf Annaly Capital, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital

Annaly Capital (NLY) je posledná v zozname s nárastom sledovanosti o 6%. Annaly, hypotekárna investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností, bola zasiahnutá rastúcimi úrokovými sadzbami na hypotékach, čo by mohlo viesť k rastúcemu počtu nesplácaných úverov. Ako však akcia pokračovala v poklese, jej dividendový výnos vzrástol na súčasných 15,6%, čo je pre investorov atraktívne.

Ak Annaly dokáže odolať potenciálnej ekonomickej búrke alebo recesii, jej akcie sa zotavia, čo z nich môže urobiť atraktívnu dlhodobú investíciu, najmä preto, že spoločnosť porazila index S&P 500 na základe celkovej návratnosti od svojej prvej verejnej ponuky pred 25 rokmi.

Záver

Exxon Mobil má za sebou hviezdny rok vďaka rastúcim cenám ropy. Napokon, výkonnosť Annaly Capital klesla v dôsledku rastúcich úrokových sadzieb na hypotéky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár