Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Druhá časť

Tretia v zozname je automobilka Ford Motor, ktorá sa dostala do správ kvôli jej plánom postaviť továreň v Turecku spolu s LG. Posledná v zozname je farmaceutická spoločnosť AbbVie, ktorá by sa mohla vyhnúť hroziacemu patentovému útesu.

Dividendový výnos: 3,93%

ročný graf Ford Motor, zdroj: GOOGLE

Ford Motor

Ford Motor (F) obsadil tretie miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 16%, rovnako ako Enterprise Products Partners.

Ford vzbudil záujem po tom, čo zrušil spoločný podnik s kórejskou spoločnosťou SK na vybudovanie závodu na batérie pre elektromobily. Spoločnosť údajne teraz získala LG ako rizikového partnera na výstavbu továrne, ktorá by mala mať ročnú kapacitu 30 až 45 gigawatthodín.

Tento krok je súčasťou ambície Fordu vyrábať 2 milióny elektrických vozidiel ročne do roku 2026. Automobilka predala v roku 2022 viac ako 60 000 elektrických vozidiel, čo je viac ako dvojnásobok v predchádzajúcom roku. Ford je tiež po Tesle najväčším predajcom elektromobilov.

Akcie Ford Motor klesli takmer o 50% z ich nedávneho maxima dosiahnutého začiatkom roka 2022. Spoločnosť vypláca dividendu vo výške 60 centov na akciu ročne, čo vedie k výnosu 4,7%.

Dividendový výnos: 3,85%

ročný graf Abbvie, zdroj: GOOGLE

Abbvie

AbbVie (ABBV) je na poslednom mieste v zozname, pričom jej sledovanosť stúpla o 10%. Akcie AbbVie za posledných šesť mesiacov stúpali, pretože usmernenia spoločnosti naznačovali, že by sa mohla vyhnúť hroziacemu patentovému útesu.

Trhák spoločnosti, liek na rakovinu Humira, bude čoskoro čeliť konkurencii lacnejších generík, pretože platnosť jeho patentu vyprší. Spoločnosť však nedávno uviedla, že tržby z nových imunologických terapií Skyrizi a Rinvoq budú v roku 2025 pravdepodobne dosahovať 17,5 miliardy dolárov, v porovnaní s predchádzajúcimi 15 miliardami dolárov. To pravdepodobne vykompenzuje klesajúce tržby z Humiry, ktorá by mala za štyri roky dosiahnuť maximálny obrat 21 miliárd dolárov.

Akcie AbbVie vzrástli za posledných 12 mesiacov o 17%, pričom dividenda spoločnosti priniesla ďalších 3,7%.

Záver

Ford Motor postaví továreň na batérie v Turecku spolu s LG, čím sa vzdá svojho predchádzajúceho partnera SK. Nakoniec sa zdá, že AbbVie sa vyhla patentovému útesu, pretože zvýšila výhľady pre predaj nových liekov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár