Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Spoločnosť Energy Transfer zaujala prvé miesto v zozname, pretože vysoká dividenda spoločnosti pritiahla záujem akcionárov. Druhá v zozname je Walgreens Boots Alliance, ktorá trpí klesajúcimi predajmi, no má stratégiu, ktorá by sa mohla vyplatiť.

Dividendový výnos: 9,19%

ročný graf Energy Transfer, zdroj: GOOGLE

Energy Transfer

Energy Transfer (ET) bol za posledných štrnásť dní najobľúbenejším tickerom, pričom jeho sledovanosť vzrástla o 64%.

Spoločnosť Energy Transfer, ktorá vlastní a prevádzkuje plynovody naprieč USA, zaznamenala od začiatku roka nárast akcií o 12%, aj keď akcie spoločnosti zostávajú podhodnotené a vyplácajú solídne dividendy. Energy Transfer sa obchoduje v pomere ceny k zisku 9, ktorý len nedávno dosiahol úroveň pred pandémiou. Akcie spoločnosti prinášajú solídnu dividendu vo výške 8%, ktorá by mohla v nasledujúcich štvrťrokoch naďalej rásť.

Investori vo všeobecnosti očakávajú zvýšenie cien energií, najmä keď Čína znovu otvára svoju ekonomiku, čo zvýši dopyt po energii. Sankcie na ruskú ropu uvalené európskymi krajinami zároveň predstavujú riziko odobratia značnej časti dodávok, čo by mohlo viesť k nerovnováhe na trhu. Očakáva sa, že spoločnosti ako Energy Transfer budú mať z takéhoto vývoja iba úžitok.

Dividendový výnos: 5,09%

ročný graf Walgreens Boots Alliance, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (WBA) zaznamenala v týchto štrnástich dňoch nárast sledovanosti o 45%, čím sa v zozname umiestnila na druhom mieste.

Spoločnosť Walgreens Boots sa v posledných dvoch štvrťrokoch snažila dosiahnuť zisk a jej akcie klesli. Spoločnosť však realizuje novú stratégiu expanzie do primárnej starostlivosti a pomoci prostredníctvom svojich viac ako 9 000 obchodov. Walgreens dúfa, že toto úsilie prinesie do roku 2025 príjmy vo výške viac ako 16 miliárd dolárov a 1 miliardu dolárov v EBITDA. V roku 2022 spoločnosť vygenerovala 4,75 miliardy dolárov v EBITDA pri výnosoch 132,7 miliardy dolárov.

Walgreens vypláca štedrú dividendu vo výške 1,92 dolárov na akciu, čo prináša takmer 5,3% ročne. To však nestačilo na kompenzáciu slabého cenového výkonu akcií. Za posledných päť rokov akcie Walgreens klesli o 42%.

Záver

Očakáva sa, že Energy Transfer bude dosahovať dobré výkony vzhľadom na potenciálne vyššie ceny energie. Bojujúca spoločnosť Walgreens dúfa, že pridanie primárnej starostlivosti do jej obchodov prinesie do roku 2025 dodatočnú 1 miliardu dolárov v EBITDA.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár