Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spoločnosti, ktoré si v čase pandémie COVID-19 udržali relatívne dobrú výkonnosť, tento týždeň zaznamenali trend. Spotrebiteľský gigant Procter & Gamble bol na prvom mieste v zozname, pretože jeho predaj prudko vzrástol, a to vďaka aktivite spotrebiteľov na celom rade jeho produktov. Výsledky spoločnosti Johnson & Johnson boli také dobré, že spoločnosť, druhá na zozname, sa rozhodla zvýšiť svoju dividendu, aj keď mnoho ďalších znížilo alebo zrušilo výplaty akcionárom. Costco je na treťom mieste v zozname, pretože tento maloobchodník tiež zvýšil svoju dividendu. Posledným v zozname je Oneok, poskytovateľ služieb v strednej línii, ktorý napriek problémom na trhu s energiou opätovne potvrdil svoju dividendu.

Costco

Veľký americký maloobchodník Costco (COST:NASDAQ) zvýšil svoju štvrťročnú dividendu o 8% na 70 centov na akciu, pretože spoločnosť zaznamenala v marci zvýšenie výnosov v dôsledku vyššieho dopytu zákazníkov. Výsledkom je, že Costco za posledné dva týždne zaznamenala nárast sledovanosti o 30%.

päťročný graf Costco, zdrojk: GOOGLE

Výplata dividend nastala krátko po tom, čo spoločnosť oznámila, že jej marcové tržby medziročne vzrástli o takmer 12% na 15,49 miliárd dolárov. Za 31 týždňov končiacich 5. apríla bol čistý zisk spoločnosti 96,25 miliárd dolárov, čo je o 9% viac ako v rovnakom období minulého roka. V rovnakom období zaznamenala najväčší nárast predaja na medzinárodnom trhu, ktorý okrem iného zahŕňa U.K, Mexiko a Japonsko (8,4%), nasledovala USA (7,9%) a Kanada (6,4%).

Keďže pandémia uzamkla spotrebiteľov vo svojich domovoch, predaj e-commerce spoločnosti Costco sa v priebehu piatich týždňov končiacich 5. apríla zvýšil takmer o 50%.

Dividendový výnos spoločnosti Costco v súčasnosti dosahuje 0,90% a pomer výplaty je 32%. Spoločnosť dvíha svoje dividendy už 16 rokov.

Oneok

Spoločnosť Oneok (OKE:NYSE) udržala svoju štvrťročnú dividendu nedotknutú na úrovni 93,5 centov za akciu, a to aj napriek poklesu cien akcií v dôsledku zložitého komoditného prostredia. Dividendový výnos v súčasnosti dosahuje neuveriteľných 13,2%.

päťročný graf Oneok, zdroj: GOOGLE

Oneok je poskytovateľom služieb v oblasti midstream a má hodnotu 11 miliárd dolárov. Taktiež je vlastníkom systémov kvapalín na zemný plyn. Akcie klesli od začiatku roka o 62%, pretože ceny komodít, najmä ropy, klesli na minimá, ktoré sme v posledných desaťročiach nevideli. V dôsledku slabých cien komodít spoločnosť znížila svoje kapitálové výdavky do roku 2020 o 500 miliónov dolárov na približne 2 miliardy dolárov.

Oneok ubezpečil investorov, že súčasná úroveň dividend je obozretným finančným rozhodnutím, pretože jej súvaha je silná a krytie dividend zostáva zdravé.

Záver

Procter & Gamble, Johnson & Johnson a Costco zvýšili svoje dividendy napriek tomu, že mnohé spoločnosti znižovali výplaty akcionárom v dôsledku pandémie COVID-19. Tieto tri spoločnosti vo veľkej miere profitovali zo zvýšenia predaja, keďže spotrebitelia mali akcie rôznych výrobkov na ochranu zdravia a potravín. Oneok, poskytovateľ služieb midstream udržal svoju dividendu neporušenú napriek tomu, že tento rok klesol.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár