Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Zdravotníctvo

Druhá časť

AbbVie je opäť medzi trendami, pretože akcie spoločnosti od začiatku roka klesli. Súkromná investičná spoločnosť Blackstone je posledná, pretože investori sa obávajú vyšších výberov.

Dividendový výnos: 4,08%

ročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie

AbbVie (ABBV) je tento týždeň opäť v zozname a poskočila o jedno miesto – zo štvrtého miesta na tretie, ktoré obsadilo naposledy. Farmaceutický gigant zaznamenal za posledné dva týždne nárast sledovanosti až o 40%, rovnako ako jeho akcie stratili viac ako 10% a zaostali za širokým zdravotníckym sektorom.

Investori v posledných mesiacoch zvýšili akcie, aj keď sa vynárajú otázky, či bude spoločnosť schopná odolať nadchádzajúcemu patentovému útesu. Jej kľúčový liek Humira bude čoskoro čeliť konkurencii generík, keďže platnosť patentu vyprší. A hoci sa zdá, že spoločnosť má v pláne dobré náhrady, stále nie je jasné, či sa jej podarí vyjsť bez ujmy. AbbVie výrazne investuje do partnerstiev s onkologickými spoločnosťami, vrátane 30-miliónovej dohody s Immunome pred niekoľkými týždňami.

AbbVie vypláca akcionárom ročnú dividendu vo výške 5,92 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos takmer 4%.

Dividendový výnos: 4,53%

ročný graf Blackstone, zdroj: GOOGLE

Blackstone

Súkromná investičná spoločnosť Blackstone (BX) sa umiestnila na poslednom mieste v zozname, keď za posledných 14 dní zaznamenala nárast sledovanosti o 32%. Blackstone oznámil, že dokončil získanie 25 miliárd dolárov pre nový fond, ktorý by poskytoval likviditu investorom a sponzorom súkromného kapitálu.

Táto správa prichádza v čase, keď Blackstone a ďalšie private equity firmy boli nútené obmedziť výbery zo svojich realitných fondov, keďže investori sa ponáhľali vyplatiť peniaze v dôsledku nesúladu medzi súkromným a verejným oceňovaním. Verejne kótované REIT vykazovali nedostatočnú výkonnosť v dôsledku rastúcich úrokových sadzieb. Spoločnosti so súkromným kapitálom ako Blackstone však udržiavajú čistú hodnotu aktív svojich nehnuteľností na vysokej úrovni, čo spúšťa náhly výpadok zo strachu, že hodnota aktív sa v budúcnosti zníži.

Podnikanie Blackstone však pravdepodobne veľmi neutrpí vzhľadom na diverzifikáciu. Firma vypláca dividendu vo výške 3,60 dolárov, čo predstavuje výnos vyšší ako 4%.

Záver

Cena akcií farmaceutického gigantu AbbVie za posledné dva týždne klesla, pretože investori zvažovali riziká potenciálneho patentového útesu. Blackstone úspešne vytvoril nový fond, aj keď čelí odlevom zo svojho realitného fondu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár