Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Týchto štrnásť dní bolo všetko o zisku spoločnosti. Intel a Ford Motor, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste, zverejnili neuspokojivé výsledky.

Dividendový výnos: 5,29%

ročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel

Polovodičová spoločnosť Intel (INTC) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnila na prvom mieste rebríčka, pričom jej sledovanosť vzrástla o 53%. Intel sa objavil v trendoch po tom, čo zverejnil šokujúco slabé výsledky.

Tržby za štvrtý štvrťrok klesli o 32% na 14 miliárd dolárov, pričom spoločnosť vykázala čistý zisk 664 miliónov dolárov. Za celý rok tržby spoločnosti Intel klesli o 20% na 63 miliárd dolárov. Zlé výsledky boli spôsobené slabnúcou ekonomikou a štrukturálnymi problémami, keďže Intel čelil utekajúcim zákazníkom ako Apple.

Slabé výsledky ohrozujú „šťavnatú“ dividendu Intelu. Spoločnosť vypláca ročnú dividendu vo výške 1,46 dolárov na akciu, čo vedie k ročnému výnosu 5%. Intel počas posledných ôsmich po sebe nasledujúcich rokov zvyšoval svoju dividendu, ale s oslabovaním výsledkov a rastúcimi investíciami do polovodičových tovární sa zníženie stalo pravdepodobnou možnosťou.

Zatiaľ môžu investori nájsť útechu len v tom, že generálny riaditeľ Pat Gelsinger sleduje stratégiu na zlepšenie zamerania na polovodiče odpredajom vedľajších aktív, ako je Mobileye. Zdá sa, že manažérsky tím je presvedčený o vyhliadkach spoločnosti, pretože nedávno nakúpil akcie.

Dividendový výnos: 4,27%

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford Motor

Ford Motor (F) obsadil druhú pozíciu v zozname s nárastom sledovanosti o 50%. Ford má tiež za sebou slabý štvrťrok a rok. Aj keď boli výnosy vyššie, čistý príjem 1,3 miliardy dolárov bol nižší ako minulý rok. Za celý rok spoločnosť vykázala aj vyššie výnosy ako v roku 2021, no zo zisku 17,9 miliardy dolárov prešla do straty 2 miliardy dolárov.

Spoločnosť uviedla, že slabé výsledky boli spôsobené problémami s realizáciou, pričom argumentovala, že jej zisky mali byť aspoň o 2 miliardy dolárov vyššie. Spoločnosť tiež naznačila, že jej nákladová štruktúra je nafúknutá, čo naznačuje, že znižovanie pracovných miest môže byť na obzore.

Ford tiež uviedol, že v budúcom roku zarobí okolo 6 miliárd dolárov vo voľnom peňažnom toku, čo je menej ako 9 miliárd dolárov v minulom roku, a vráti asi 50% z toho akcionárom.

Akcie Fordu klesli o 48% od dosiahnutia vrcholu na začiatku roka 2022. Dividendové výnosy sú vo výške pekných 4,6%.

Záver

Spoločnosť Intel zverejnila úplne neuspokojivé výsledky, hoci investori sa zatiaľ môžu utešovať skutočnosťou, že manažment má dôveru v plán obratu. Ford tiež zverejnil slabé výsledky v dôsledku problémov s dodávateľským reťazcom a realizáciou.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár