Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Technológie

Druhá časť

Výnimkou týchto dvoch týždňov je Exxon Mobil, ktorý sa umiestnil na treťom mieste a vďaka vyšším cenám energií zaznamenal trhové výsledky. Spoločnosť Apple, ktorá obsadila štvrté miesto v zozname, zverejnila neuspokojivé výsledky.

Dividendový výnos: 3,27%

ročný graf ExxonMobile, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil

Tretí v rebríčku je Exxon Mobil (XOM) s nárastom sledovanosti 39%.

Obrovský prieskum ropy bol jednou z mála veľkých firiem na Wall Street, ktoré hlásili dobré výsledky. Za štvrtý štvrťrok spoločnosť Exxon vykázala tržby vo výške 93 miliárd dolárov, čo je o 12 miliárd dolárov viac ako v rovnakom období minulého roka. Medzitým boli celoročné výnosy približne o 122 miliárd dolárov vyššie – na úrovni 398 miliárd dolárov.

Trhové výsledky Exxonu zvýšili nespokojnosť v Bielom dome, ktorý považuje výkon za „nehorázny“. Prezident Joe Biden tlačí na ropné spoločnosti, aby investovali svoje príjmy do produkcie ropy, aby zabezpečili dodávky energie v krajine a znížili ceny.

Ceny ropy rastú v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu a vyššieho dopytu po odstránení obmedzení COVID-19. Exxon Mobil vypláca dividendu 3,64 dolárov ročne, respektíve výnos vo výške 3,26%.

Dividendový výnos: 0,60%

ročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple

Apple (AAPL) sa umiestnil na štvrtom mieste s nárastom sledovanosti o 34%. Apple tiež oznámil neuspokojivé fiškálne príjmy za prvý štvrťrok, ktoré dosiahli približne 117,2 miliardy dolárov, čo je o 4 miliardy dolárov menej, ako očakávali analytici. Čistý zisk medzitým klesol o 4,6 miliardy dolárov – na 30 miliárd dolárov.

Apple bol sužovaný problémami dodávateľského reťazca vo svojich továrňach v Číne, ktoré do značnej miery pramenili z pandémie COVID-19. Predaj iPhonov klesol, ale predaj a služby iPadu boli silné, aj keď nestačili na to, aby vykompenzovali slabšie príjmy z iPhonu, ktorý zostáva jeho kľúčovým generátorom príjmov.

Akcie Apple po výsledkoch mierne klesli, ale jeho výkon zostáva relatívne silný. Apple porazil široký technologický sektor o približne 3 percentuálne body. Výnos dividend Apple je 0,6%.

Záver

Exxon Mobil zaznamenal najlepšie výsledky za dlhú dobu, čo vyvolalo hnev administratívy Joea Bidena, ktorá žiadala ropné firmy, aby investovali zisky do prieskumu ropy. Apple tiež zverejnil slabé výsledky v dôsledku klesajúceho dopytu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár