Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Ropa

Prvá časť

Vysoké dividendy a dobre výkonné akcie boli trendom posledných dvoch týždňov. Investičný trust do nehnuteľností Public Storage zaujal prvé miesto v zozname po zvýšení dividendy. Na druhom mieste v zozname je Pioneer Natural Resources, ktorá vypláca fixnú plus variabilnú dividendu na základe voľných úrovní peňažných tokov.

Dividendový výnos: 4,09%

ročný graf Public Storage, zdroj: GOOGLE

Public Storage

Public Storage (PSA) bolo za posledných štrnásť dní najobľúbenejším tickerom, pričom jeho sledovanosť prudko vzrástla o 587%. To nie je prekvapujúce. Public Storage, samoskladovací realitný investičný fond, zvýšil svoju dividendu o 50% zo štvrťročných 2 dolárov na 3 doláre. To zodpovedá ročnému výnosu 4%.

Podiely v Public Storage od vrcholu klesli o 27%, ale výsledky spoločnosti zapôsobili na akcionárov. Prevádzková marža spoločnosti je približne 80%, s maržou čistého zisku viac ako 50%. Akcie Public Storage do značnej miery utrpeli v dôsledku rastúcich úrokových sadzieb ovplyvňujúcich celý trh s nehnuteľnosťami, ale zdá sa, že spoločnosť má z dlhodobého hľadiska dobrú pozíciu.

REIT vlastní a prevádzkuje viac ako 2 800 samoskladovacích zariadení v USA v 40 štátoch. Vlastní tiež tretinu akcií v európskom samoskladovacom REIT.

Dividendový výnos: 2,24

ročný graf Pioneer Natural Resources, zdroj: GOOGLE

Pioneer Natural Resources

Pioneer Natural Resources (PXD) obsadila druhú pozíciu v rebríčku s nárastom sledovanosti o 84%.

Pioneer, ktorý prevádzkuje ropné vrty v Permskej panve, je atraktívnou dividendovou hrou. Spoločnosť v súčasnosti vypláca pevnú štvrťročnú dividendu vo výške 1,10 dolárov na akciu, pričom ju dopĺňa variabilnou dividendou, ktorej veľkosť závisí od množstva voľného peňažného toku.

V roku 2022 spoločnosť vyplatila na dividendách 25,40 dolárov za akciu, čo sa rovná výnosu približne 11%. Ceny ropy sa tento rok stabilizovali a dividenda spoločnosti klesla, no v blízkej budúcnosti sú riziká naklonené smerom nahor. Prebiehajúci rusko-ukrajinský konflikt a sankcie na ruskú ropu ohrozujú časť dodávok. Saudská Arábia pod vedením OPEC medzitým neprejavila záujem o zvýšenie dodávok, aby udržala pod kontrolou ceny ropy. Okrem toho na strane dopytu Čína odstránila všetky obmedzenia súvisiace s COVID-19.

Záver

Public Storage zvýšilo svoju dividendu, pretože výsledky sa neustále zlepšovali. Pioneer Natural Resources vypláca veľkú dividendu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár