Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Vysoké dividendy a dobre výkonné akcie boli trendom posledných dvoch týždňov. Automobilka Ford Motor je opäť v trendoch, tentoraz na tretej pozícii, keďže spoločnosť bola v správach vďaka svojim opatreniam na znižovanie nákladov. Nakoniec zoznam uzatvára spoločnosť Devon Energy, ktorá oznámila nižšiu dividendu ako minulý štvrťrok.

Dividendový výnos: 4,63%

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford Motor

Ford Motor (F) je tento týždeň tretí v rebríčku s nárastom sledovanosti o 73%. Ford je v zozname už druhý týždeň po sebe, pretože problémy spoločnosti naďalej priťahujú akcionárov.

Ford, ktorý nedávno vykázal slabé finančné výsledky čiastočne kvôli neefektívnosti a slabým investíciám, minulý týždeň uviedol, že v Európe zruší viac ako 3 800 pracovných miest. Prepúšťanie sa uskutoční v priebehu dvoch rokov a bude zahŕňať dizajnérov a inžinierov, pretože obmedzuje výrobu motorových vozidiel v prospech elektrických vozidiel, ktorých dizajn je jednoduchší.

Spoločnosť už nebude v Európe vyrábať značky Fiesta a Focus, pretože má problémy s ich ziskom a do roku 2030 očakáva, že bude predávať iba elektromobily.

Akcie Ford Motor stratili polovicu svojej hodnoty od dosiahnutia vrchola za niekoľko desaťročí na začiatku roka 2022. Dividendové výnosy spoločnosti sú 4,6%.

Dividendový výnos: 1,45%

ročný graf Devon, zdroj: GOOGLE

Devon Energy

Devon Energy (DVN) je štvrtá v zozname s nárastom sledovanosti o 48%. Devon bol v správach po tom, čo zvýšil svoju základnú dividendu o dva centy na 20 centov na akciu. Spoločnosť tiež oznámila, že zaplatí dodatočnú premennú dividendu vo výške 69 centov za akciu, čo je menej ako 1,17 dolárov za predchádzajúci štvrťrok.

Klesajúca variabilná dividenda bola spôsobená nižšími cenami ropy. Voľný peňažný tok spoločnosti klesol na 1,3 miliardy dolárov z 2,1 miliardy dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Devon tiež používa svoju voľnú hotovosť na splatenie dlhu a spätné odkúpenie akcií. Od zavedenia najnovšieho programu spätného odkúpenia spoločnosť odkúpila akcie v hodnote 1,3 miliardy dolárov

Záver

Ford Motor je opäť v trendoch, pretože ruší pracovné miesta v Európe. Devon Energy zvýšila svoju základnú dividendu, hoci variabilná časť klesla v dôsledku klesajúcich voľných peňažných tokov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár