Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Verejné služby

Prvá časť

Počas týchto štrnástich dní sa akcie spoločnosti NextEra Energy dostali na prvé miesto v zozname, pretože spoločnosť zvýšila dividendu. Druhým v zozname je Home Depot, ktorý sa vyvíjal po vydaní opatrných výhľadov o výnosoch na rok 2023.

Dividendový výnos: 2,56%

ročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy

Spoločnosť NextEra Energy (NEE) obsadila prvé miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 56%. NextEra má tendenciu po tom, čo spoločnosť zvýšila svoju dividendu o 10%, ako súčasť svojho plánu zvýšiť výplaty akcionárom každý rok do roku 2024.

NextEra ťažila z toho, že je nástrojom v súčasnom náročnom prostredí pre akcie. Keďže sa NextEra zameriava na agresívne rozširovanie produkcie zelenej energie, v prostredí orientovanom na rast sa za posledných 10 rokov darilo dobre, pretože do zelenej energie sa nalialo veľa peňazí z akcií ropy a zemného plynu.

A NextEra sa darí aj finančne. Jej tržby vzrástli v roku 2022 o 22% na takmer 21 miliárd dolárov, zatiaľ čo čistý zisk vyskočil o 16% na 4,15 miliardy dolárov. Akcie môžu byť nadhodnotené, takže oproti maximu klesli o 20%, ale za posledných päť rokov zostali vyššie o viac ako 80%.

NextEra vypláca dividendu vo výške 1,87 dolárov ročne, čo sa rovná výnosu 2,5%. Dividenda je splatná 15. marca akcionárom ku 28. februáru.

Dividendový výnos: 2,92%

ročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Home Depot

Home Depot (HD) je na druhom mieste v zozname so solídnym predstihom v sledovanosti a to o 52%. Vývoj cien akcií Home Depot bol v posledných týždňoch zmiešaný, pretože výsledky spoločnosti sklamali. Tržby za štvrtý štvrťrok dosiahli 35,8 miliardy dolárov oproti 40 miliardám dolárov, ktoré analytici očakávali. Zisk na akciu bol medzitým o niečo vyšší, ako sa očakávalo, na úrovni 3,30 dolárov na akciu.

Spoločnosť pripísala neuspokojivé výsledky klesajúcim cenám dreva na celoštátnej úrovni. Argumentovala, že spotrebiteľ je stále silný a pravdepodobne bude aj naďalej silný. Amerického spotrebiteľa zasiahla rastúca inflácia a úrokové sadzby, nižšie ceny nehnuteľností a vyššie ceny energií, no trh práce bol prekvapivo odolný.

Výhľady tiež sklamali. Home Depot uviedol, že očakáva pokles zriedeného zisku na akciu, pretože verí, že spotrebiteľské výdavky budú stagnovať.

Home Depot vypláca ročnú dividendu vo výške 8,36 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos 2,81%.

Záver

NextEra Energy zvýšila svoju dividendu, pretože finančné výsledky spoločnosti sa naďalej zlepšujú. Home Depot oznámil neuspokojivé výsledky a výhľady.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár