Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Zdravotníctvo

Druhá časť

Tretia v zozname je Diamondback Energy, keďže ropný prieskumník zvýšil svoju základnú dividendu. Tento zoznam uzatvára Medical Properties Trust, REIT, ktorý zažil veľký výpredaj svojich akcií.

Dividendový výnos: 2,35%

ročný graf Diamondback Energy, zdroj: GOOGLE

Diamondback Energy

Diamondback Energy (FANG) obsadila tretiu pozíciu v rebríčku s nárastom sledovanosti o 46 %. Diamondback zaznamenal trend po tom, čo spoločnosť zvýšila svoju ročnú základnú dividendu o 7 % na 3,20 USD na akciu, čo znamená výnos 2,4 % zo súčasných cien akcií.

Spoločnosť Diamondback tiež oznámila variabilnú dividendu, čím sa celková ročná výplata akcionárom zvýšila na 8,8%, pričom vo štvrtom štvrťroku došlo k spätnému odkúpeniu akcií v hodnote približne 316 miliónov USD.

Ako väčšina energetických spoločností, aj Diamondback má za sebou hviezdny rok, pričom tržby sa zdvojnásobili na 4,4 miliardy USD a voľný cash flow vzrástol o 35 % na 1,32 miliardy USD. Spoločnosť profitovala z rastúcich cien ropy.

Dividendeový výnos: 13,20%

päťročný graf Medical Property Trust, zdroj: GOOGLE

Medical Properties Trust

Spoločnosť Medical Properties Trust (MPW) obsadila posledné miesto v týchto štrnástich dňoch, keď zaznamenala nárast sledovanosti o 16 %. Investor do zdravotníckych zariadení má za sebou ťažkú jazdu, keďže rastúce úrokové sadzby dostali celý sektor REIT do stresu.

Tržby spoločnosti Medical Properties klesli v štvrtom štvrťroku 2022 o 7 %, pričom z čistého príjmu 206 miliónov USD prešli na čistú stratu 140 miliónov USD. Strata bola z veľkej časti spôsobená tým, že sa nájomca dostal do finančných ťažkostí a nebol schopný platiť nájomné. Spoločnosť bola nútená odpísať približne 112 miliónov dolárov na nájomnom v súvislosti so štyrmi nehnuteľnosťami v Pensylvánii prenajatými spoločnosti Prospect. Tieto nehnuteľnosti boli zodpovedné za niečo viac ako jednu desatinu celkových výnosov spoločnosti.

Tieto problémy by mali byť dočasné. Nárazový 11% výnos spoločnosti Medical Properties by mohol byť atraktívny, najmä pre tých, ktorí vsádzajú na oživenie ceny akcií a bohatstva spoločnosti.

Záver

Diamondback Energy zvýšila dividendu, zatiaľ čo Medical Properties Trust zaznamenal veľkú stratu kvôli problémovému klientovi, ktorý neplatil nájomné.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár