Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Maloobchodná spoločnosť Dick’s Sporting Goods obsadila prvé miesto v zozname po tom, čo zdvojnásobila svoju dividendu vďaka úspešným výsledkom. Bank of America je na druhom mieste, pretože celý bankový systém zažíva zimomriavky po páde Silicon Valley Bank.

Dividendový výnos: 2,89%

ročný graf Dick’s Sporting Goods, zdroj: GOOGLE

Dick’s Sporting Goods

Dick’s Sporting Goods (DKS) sa počas týchto štrnástich dní umiestnil na prvom mieste a jeho sledovanosť vzrástla o neuveriteľných 1 433%. Popularita Dick’s Sporting Goods nie je ani zďaleka prekvapujúca. Spoločnosť zvýšila svoju dividendu o 105% na 4 doláre na akciu ročne. Dividendy teraz vynášajú 2,8%.

K zvýšeniu dividend došlo po tom, čo spoločnosť zverejnila trhové výsledky, pričom tržby v tom istom obchode vzrástli v prvom fiškálnom štvrťroku o 5,3%, čo prekonalo odhady analytikov. Akcie spoločnosti odvtedy vzrástli o 11% a obchodujú sa blízko rekordných maxím.

Maloobchodný predajca športových potrieb dostal v dôsledku pandémie podporu, pretože nakupujúci začali uprednostňovať zdravie a dobrú kondíciu. Dopyt po fitness vybavení zostal silný, aj keď inflácia znížila nákupnú kapacitu spotrebiteľov. Vo svetle rastúceho dopytu spoločnosť uviedla, že v nasledujúcich rokoch bude pokračovať v expanzii, najmä v Dick’s House of Sport.

Dividendový výnos: 3,24%

ročný graf Bank of America, zdroj: GOOGLE

Bank of America

Bank of America (BAC) sa v týchto dňoch umiestnila na druhom mieste v rebríčku, pričom jej sledovanosť vzrástla o 53%. Banka ťažila z kolapsu Silicon Valley Bank (SVB). Dostala prílev viac ako 15 miliárd dolárov, keď vkladatelia vybrali peniaze z krachujúcej kalifornskej banky a vložili ich do Bank of America, druhej najväčšej banky v USA, ktorá má v súčasnosti aktíva viac ako 3 bilióny dolárov.

SVB zachránila Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) po tom, čo zažila „útek“ od svojich zákazníkov, z ktorých väčšinu tvorili technologické startupy v Silicon Valley. Osudnou chybou spoločnosti bolo investovať veľkú časť svojich vkladov do 10-ročných štátnych dlhopisov s 2%-ným výnosom. Keď cena štátnych dlhopisov klesala a ich výnos vzrástol na 4%, straty na trhu Silicon Valley Bank sa zvýšili.

Bank of America vypláca ročnú dividendu vo výške 0,88 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 3,2%. Akcie banky klesli za posledných 30 dní o 19%, keďže investori plošne predávali bankové akcie, najmä tie, ktoré držia dlhodobé štátne dlhopisy.

Záver

Dick’s Sporting Goods zvýšil dividendu o viac ako 100%, keďže nakupujúci pokračovali v nákupe športového vybavenia. Druhá v zozname je Bank of America, ktorá ťažila z kolapsu Silicon Valley Bank tým, že zaznamenala prílev vkladov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár