Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Doprava Financie Priemysel

Druhá časť

Treťou spoločnosťou v zozname je Zim Integrated Shipping Services, keďže ich predčasná dividenda vo výške takmer 75% prilákala akcionárov. Na poslednom mieste v zozname je Ares Capital, spoločnosť zaoberajúca sa rozvojom podnikania, ktorá vypláca dividendu viac ako 10%.

Dividendový výnos: 118,96%

ročný graf Zim Integrated Shipping Services, zdroj: GOOGLE

Zim Integrated Shipping Services

Zim Integrated Shipping Services (ZIM) je tretia v rebríčku s nárastom sledovanosti 47%. Zim, spoločnosť zaoberajúca sa nákladnou dopravou, uviedla, že čistý príjem klesol z 1,71 miliardy dolárov v štvrtom štvrťroku 2021 na iba 417 miliónov dolárov v rovnakom období v roku 2022, keďže prepravné sadzby ku koncu roka dramaticky klesli, zatiaľ čo objemy sa mierne znížili.

Vďaka vyšším sadzbám v predchádzajúcich štvrťrokoch však čistý zisk za celý rok klesol len mierne na 4,65 miliardy dolárov. To umožnilo spoločnosti vyhlásiť trhovú dividendu vo výške 6,40 dolárov na akciu, čo predstavuje štvrťročný dividendový výnos 28% na základe piatkovej uzávierky akcií.

Vzhľadom na klesajúce sadzby za prepravu je nepravdepodobné, že by spoločnosť udržala vysokú dividendu, pokiaľ nedôjde k šoku, ktorý opäť zvýši sadzby za prepravu.

Dividendový výnos: 10,95%

ročný graf Ares Capital, zdroj: GOOGLE

Ares Capital

Zoznam uzatvára obchodná developerská spoločnosť Ares Capital (ARCC) s malým nárastom sledovanosti – o 14%. Ares požičiava spoločnostiam na strednom trhu a v posledných rokoch ťažil zo stiahnutia úverov z mnohých bánk. Akcie spoločnosti však za posledný mesiac klesli o viac ako 10%, keďže investori predali všetky finančné inštitúcie, ktoré poskytujú úvery.

Dlhodobá výkonnosť Ares je však závideniahodná, keďže jej akcie prevyšujú široký trh. Keďže je štruktúrovaný ako investičný fond nehnuteľností, Ares vypláca 90% svojich ziskov akcionárom. Jej súčasná dividenda prináša silných 10%, čo sa zdá byť na pevných základoch.

Záver

Zim Integrated oznámila vysokú dividendu, hoci jej výsledky za štvrtý štvrťrok boli relatívne slabé. Ares Capital zaznamenal pokles akcií, aj keď sa zdá, že spoločnosť na rozvoj podnikania stojí na pevných základoch.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár