Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy

Prvá časť

Týchto štrnásť dní sa týkalo bankového sektora, pretože výbuch banky Silicon Valley vyvolal obavy o zdravie iných finančných inštitúcií. First Republic Bank, ktorá je v zozname prvá, má problémy. JP Morgan Chase, ktorá je na druhom mieste v zozname, zaznamenala pokles akcií, ale bankový gigant v skutočnosti profitoval z krízy, keďže vklady vzrástli.

Dividendový výnos: 7,70%

ročný graf First Republic Bank, zdroj: GOOGLE

First Republic Bank

First Republic Bank (FRC) obsadila prvé miesto v rebríčku s predstihom v sledovanosti 106%.

Jej akcie klesli o 93% od dosiahnutia vrcholu na konci roka 2022, keďže výbuch Silicon Valley Bank (SVB) vyvolal obavy. First Republic Bank dostala od konzorcie bánk záchranné lano vo výške 30 miliárd dolárov, ale to nestačilo na zastavenie poklesu ceny akcií.

Banka teraz musí buď získať nový kapitál, alebo hľadať strategické alternatívy. SVB kúpili s výraznou zľavou a First Republic Bank môže stretnúť rovnaký osud.

Prirodzene, First Republic Bank pozastavila svoju dividendu, čo bol krok, ktorý spustil ďalší pokles ceny akcií. Doteraz vyplácala ročnú dividendu 1,08 dolárov na akciu, čo predstavovalo výnos 7,87%.

Dividendový výnos: 3,14%

ročný graf JPMorgan Chase, zdroj: GOOGLE

JP Morgan Chase

Druhé miesto v rebríčku obsadila JP Morgan Chase (JPM) s predstihom v sledovanosti 23%. Bankový gigant zaznamenal prílev vkladov od skrachovaných bánk ako SVB, Signature Bank a Silvergate Capital. Generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon však vo svojom výročnom liste akcionárom uviedol, že predstava, že banka profituje z krízy, je „absurdná“. Dimon tvrdil, že dôsledky súčasnej krízy budú pociťované v nasledujúcich rokoch.

Napriek pretrvávajúcemu stresu v americkom bankovom sektore má JP Morgan za sebou dobrý rok 2022, pričom generuje čistý príjem 38 miliárd dolárov, čo je približne o 22% menej ako minulý rok. Akcie vyplácajú dividendu 4 doláre na akciu, výsledkom čoho je výnos 3,1%.

Záver

First Republic Bank bojuje o život, pretože investori sa obávajú, že spoločnosť sa bude musieť buď predať, alebo získať viac prostriedkov. JP Morgan ťažila z krízy v regionálnych bankách, ale generálny riaditeľ Jamie Dimon tento predpoklad spochybňuje.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár