Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Ropa Základné materiály

Uprostred koronavírusovej pandémie sa niektoré spoločnosti snažia zachovať hotovosť znížením výplaty akcionárom, zatiaľ čo iné sa snažia o jej udržanie. Store Capital, druhá v zozname, nedávno potvrdila svoju dividendu. Na prvom mieste v zozname je však poskytovateľ zásobníkov ropy Nordic American Tankers, ktorých akcie zažili rally v súčasnom trhovom prostredí.

Nordic American Tankers

Za posledné dva týždne zaznamenala spoločnosť Nordic American Tankers (NAT:NYSE) nárast sledovanosti o 346%, čo je najvyšší nárast. Čo nie je prekvapujúce, pretože Nordic American Tankers bol jedným z mála príjemcov ropného gluténu na svetových trhoch, ktorý pramení z kolapsu dopytu v dôsledku pandémie COVID-19.

Akcie vzrástli medzi 20. marcom a 28. aprílom o 171%, keďže sadzby za skladovanie ropy stúpali. Dopyt po skladovaní bol taký vysoký, že májová zmluva WTI sa po prvýkrát v histórii vrhla na záporné územie, čo znamená, že predajcovia museli platiť kupujúcim, aby od nich mohli vziať ropu.

ročný graf Nordic American Tankers, zdroj: GOOGLE

CEO spoločnosti Herbjorn Hansson v rozhovore pre spoločnosť CNBC povedal, že spoločnosť „v súčasnosti zarába veľa peňazí“ a „nikdy nevidel taký silný trh“. Očakáva sa, že sa tržby v prvom štvrťroku zvýšia o 65% na 88,5 milióna dolárov. Hansson uviedol, že spoločnosť použije výnosy na zlepšenie súvahy, splatenie dlhu a uprednostnenie dividend. Ku koncu roka 2019 mala spoločnosť Nordic dlh vo výške 367 miliónov dolárov.

Keď sa však ceny ropy začali zotavovať a sadzby pre tankery klesali, nasledovala škandinávska zásoba zo severských krajín, ktorá za posledných päť dní klesla takmer o 30%.

Škandinávske výnosy majú silnú dividendu 9,3% a jej výplata je takmer 55%.

Store Capital

Store Capital (STOR) obsadila druhé miesto v zozname so zvýšenou sledovanosťou o 51%. Obchod v marci vyhlásil dividendu 0,35 dolárov za akciu, nezmenenú od predchádzajúcej. V dôsledku toho sa dividendový výnos obchodu zvýšil na viac ako 7,5%, keď akcie spoločnosti znížili svoju hodnotu na polovicu, čo nasledovalo po predaji na trhu vyvolanom pandémiou COVID-19.

ročný graf Store Capital, zdroj: GOOGLE

Store Capital trpela zatvorením nepodstatných maloobchodných miest, pretože väčšina jej portfólia je zameraná na túto časť trhu. Jej jedinečný obchodný model by jej však mohol pomôcť prekonať krízu, hoci jej vysoká úroveň zadlženia by mohla vytvoriť ďalší tlak. Na rozdiel od iných operátorov REIT, Store Capital preberá platby nájomného priamo z obchodných operácií svojich nájomcov, čo znamená, že získa prístup k finančným výkazom svojich klientov.

5. mája generálny riaditeľ Christopher Volk uviedol, že spoločnosť „opevnila“ svoju súvahu dodatočnou likviditou. Jeho tržby za prvý štvrťrok vzrástli o 14% na 178 miliónov dolárov, najmä vďaka rastu svojho investičného portfólia.

Záver

Akcie Nordic American Tankers zaznamenali v poslednom čase divoké výkyvy, pretože sadzby za skladovanie ropy dramaticky kolísali. Realitná spoločnosť Store Capital trpí zatvorením nepodstatných maloobchodných miest.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár