Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Týchto štrnásť dní sa týkalo bankového sektora, pretože výbuch banky Silicon Valley vyvolal obavy o zdravie iných finančných inštitúcií. Tretia v zozname je U.S. Bancorp, ďalšia ohrozená banka, pričom AT&T je na poslednom mieste.

Dividendový výnos: 5,37%

ročný graf US Bankcorp, zdroj: GOOGLE

U.S. Bancorp

U.S. Bancorp (USB) obsadila tretiu pozíciu v rebríčku s nárastom sledovanosti o 19%.

Akcie U.S. Bancorp zaznamenali od maxima pokles akcií približne o 44%, pretože trh sa obáva, že by sa banková „nákaza“ mohla rozšíriť. Rovnako ako neúspešná SVB, aj U.S. Bancorp má nerealizované straty z dlhopisov okolo 11 miliárd dolárov. Ak by sa to realizovalo, vymazalo by to približne jednu tretinu hmotného kmeňového kapitálu spoločnosti, ktorý má v súčasnosti hodnotu približne 30 miliárd dolárov.

U.S. Bancorp má však oveľa lepšiu pozíciu ako SVB na strane vkladov. Jej vklady pochádzajú zo širšej zákazníckej základne vrátane korporácií a spotrebiteľov, pričom približne polovica z nich je poistená.

S poklesom ceny akcií je teraz dividenda U.S. Bancorp približne 5,5%.

Dividendový výnos: 5,65%

ročný graf At&T, zdroj: GOOGLE

AT&T

AT&T (T) je posledná v zozname a jediná nebanková akcia. Telekomunikačná spoločnosť zaznamenala nárast sledovanosti o 16%. Spoločnosť AT&T nedávno vyhlásila dividendu z kmeňových akcií, ktorá sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom nezmenila. Napriek tomu dividenda AT&T prináša pekných 5,6% pri výplatnom pomere 44%.

Spoločnosť však nie je v skvelej kondícii. Minulý rok znížila svoju dividendu a podnik zápasí s nízkymi maržami a konkurenciou zo strany káblových poskytovateľov, ktorí sa snažia spájať lacnejšie bezdrôtové plány.

Záver

U.S. Bancorp sa tiež obáva, že bude ohrozená, hoci akcie neklesli tak výrazne ako u First Republic Bank a vkladová základňa banky vyzerá silnejšie. Napokon, AT&T zápasí s nízkymi maržami a rastúcou konkurenciou.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár