Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Procter & Gamble sa tento týždeň umiestnila na prvom mieste v zozname, pretože spoločnosť zvýšila svoju dividendu pri silných výnosoch. Na druhom mieste v zozname je Cisco Systems, ktorý si tiež počínal dobre napriek prekážkam dodávok, ktoré negatívne ovplyvnili tohtoročnú prevádzkovú výkonnosť.

Dividendový výnos: 2,41%

ročný graf Procter & Gamble, zdroj: GOOGLE

Procter & Gamble

Procter & Gamble (PG) sa tento týždeň umiestnila na prvom mieste v zozname, keď zaznamenala nárast sledovanosti o 46%. Spoločnosť Procter & Gamble zaznamenala trend po tom, čo spoločnosť zvýšila dividendu o 3%. Spoločnosť teraz vypláca štvrťročnú dividendu vo výške 94 centov, čo predstavuje výnos 2,4%.

Procter & Gamble má za sebou silný prvý štvrťrok, a to aj napriek zhoršujúcej sa nálade spotrebiteľov. Príjmy vzrástli o 3,5% na viac ako 20 miliárd dolárov, zatiaľ čo čistý zisk vzrástol o 1,25% na 3,4 miliardy dolárov. Zatiaľ čo spoločnosť zaznamenala pokles objemu predaja v Európe a USA, veľké zvýšenie cien viedlo k celkovému rastu tržieb.

Spotrebitelia zvyčajne znížia výdavky neskoro do poklesu na produkty P&G, ako je čistenie a osobná hygiena. To sa odrazilo na vývoji cien akcií spoločnosti. Akcie P&G vzrástli za posledných šesť mesiacov o 21%, čím prekonali index S&P 500 o 12 percentuálnych bodov. Za posledných päť rokov prekonala P&G široký index o 60 percentuálnych bodov.

P&G vyplatí dividendu 15. mája akcionárom, ktorí vlastnia akcie ku 21. aprílu.

Dividendový výnos: 3,30%

ročný graf Cisco, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems

Cisco Systems (CSCO) je na druhom mieste v rebríčku s nárastom sledovanosti o 23%. Cisco je ďalšou spoločnosťou, ktorá zvýšila svoju dividendu zo štvrťročných 38 centov na akciu na 39 centov, čo sa rovná dividendovému výnosu 3,3%.

Akcie spoločnosti Cisco sa v minulom roku držali dobre aj napriek tomu, že spoločnosť trpela problémami s dodávateľským reťazcom. Tržby vzrástli v roku 2022 len o 3,5%, hoci čistý zisk vzrástol o 11,5%. Spoločnosť očakáva, že rok 2023 bude mať oveľa lepší, s rastom tržieb okolo 10%. Spoločnosť Cisco, ktorá predáva komunikačné zariadenia a softvér, uviedla, že dopyt je silný v podnikovom priestore a aj vo verejnom sektore.

Akcie spoločnosti Cisco majú od začiatku roka podpriemernú výkonnosť, keďže klesli o 2% v porovnaní s nárastom o 8,2% v prípade indexu S&P 500.

Záver

Spoločnosť Procter & Gamble zvýšila svoju dividendu, keďže tržby spoločnosti vzrástli vďaka zvýšeniu cien kľúčových produktov. Spoločnosť Cisco Systems tiež zvýšila svoju dividendu, pretože spoločnosť očakáva, že príjmy v tomto roku porastú.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár