Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Tento týždeň sa objavil v trendoch veľký americký maloobchodník Target, pretože akcie spoločnosti klesali v dôsledku nižšieho spotrebiteľského dopytu. Druhá v zozname je REIT Annaly Capital.

Dividendový výnos: 3,29%

ročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target

Target (TGT) obsadil prvú pozíciu v zozname týchto štrnástich dní a tešil sa z nárastu sledovanosti o 90%. Akcie veľkého maloobchodného predajcu v USA klesli na úroveň, ktorá nebola zaznamenaná od pandémie COVID-19. Spoločnosť sa zmieta v kontroverziách. Jej LGBTQ+ tovar čelil odporu spotrebiteľov a spoločnosť sa rozhodla stiahnuť svoju kampaň. Spoločnosť uviedla, že tento krok urobila po sérii incidentov a hrozieb, ktoré dostali jej zamestnanci.

Maloobchodník zároveň stráca podiel na trhu v prospech konkurentov ako Walmart (WMT). Keďže Target má na sklade viac „cyklických“ položiek, je viac vystavený oslabeniu spotrebiteľského sentimentu. Spotrebitelia zvyčajne škrtajú rozpočty na „cyklické“ položky počas hospodárskeho spomalenia a recesie.

Target v posledných rokoch neustále zvyšoval výplatu dividend, ale nie je jasné, či v tom bude môcť pokračovať aj tento rok. Akcie medziročne stratili 27%, keďže výnosy v 31. marci v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom dramaticky poklesli.

Dividendový výnos: 12,63%

ročný graf Annaly Capital, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital

Annaly Capital (NLY) obsadila druhú pozíciu v zozname s oveľa menším nárastom, len asi o 36%.

Spoločnosť sa umiestnila na druhom mieste vďaka svojej pôsobivej dividende, ktorá je viac ako 12%. Zdá sa však, že dividenda je ohrozená, keďže vlastníka cenných papierov krytých hypotékou zasiahol rýchly rast úrokových sadzieb.

Aktíva spoločnosti Annaly z veľkej časti pozostávajú z cenných papierov agentúry MBS, čo znamená, že podiely REIT sú garantované vládou. Väčšina aktív v súvahe spoločnosti však klesla v dôsledku rastu úrokových sadzieb. Zároveň sa zvýšili jej náklady na pôžičky. Účtovná hodnota akcie klesla z 27,08 dolára na akciu v minulom roku na súčasných 20,77 dolára. Akcie sa momentálne obchodujú mierne pod účtovnou hodnotou.

Záver

Akcie Targetu nedávno klesli, pretože maloobchodník stratil podiel na trhu. Annaly Capital trpela vysokými úrokovými sadzbami.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár