Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Prvým v zozname je prevádzkovateľ lekární Walgreens Boots Alliance, ktorý vykázal slabé finančné výsledky v dôsledku spomaľujúceho dopytu. Druhým je bankový gigant JP Morgan Chase, od ktorého sa očakáva zvýšenie dividendy po absolvovaní záťažového testu.

Dividendový výnos: 6,58%

ročný graf Walgreens Boots Alliance, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance

Prevádzkovateľ lekární Walgreens Boots Alliance (WBA) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnil na prvom mieste, keď zaznamenal nárast sledovanosti o 57%.

Akcie spoločnosti Walgreens klesli na 10-ročné minimum po tom, čo spoločnosť znížila odhad ziskov v dôsledku nižšieho očakávaného dopytu zo strany spotrebiteľov. Obzvlášť zasiahnutý bol predaj vakcín proti COVID-19 a obnovenie splácania študentských pôžičiek pravdepodobne ešte viac zaťaží spotrebiteľa.

Spoločnosť Walgreens uviedla, že teraz očakáva celoročný zisk medzi 4 a 4,05 dolármi na akciu, čo je pokles z rozsahu 4,45 až 4,65 dolára. Spoločnosť tiež zvýšila svoju snahu o znižovanie nákladov v nádeji na zlepšenie ziskovosti. Walgreens vypláca akcionárom približne polovicu svojho zisku na akciu v dividendách. Dividendové výnosy sú silných 6,45%, ale akcie sú slabšie.

Dividendový výnos: 2,67%

ročný graf JPMorgan Chase, zdroj: GOOGLE

JP Morgan Chase

Spoločnosť JP Morgan Chase (JPM) zaznamenala za týchto štrnásť dní nárast sledovanosti o 52%. Spoločnosť po absolvovaní záťažového testu oznámila svojim akcionárom dobré správy. Výsledkom je, že banka môže rozdávať viac hotovosti akcionárom. Zvyšuje dividendu o 5% na 1,05 dolárov za štvrťrok. Výsledkom bude dividendový výnos približne 2,9% pri súčasných cenách akcií.

JP Morgan bola vzácnou oázou stability v globálnom bankovom sektore, ktorý bol otrasený niekoľkými krízami, ako je bankrot Silicon Valley Bank a explózia Credit Suisse. JP Morgan zostáva v silnej pozícii, pričom jej akcie prekonávajú väčšinu veľkých bankových partnerov ako Bank of America, Citigroup, Wells Fargo a Goldman Sachs. Akcie v tomto roku zatiaľ vzrástli o 7%, čím predĺžili 12-mesačné zisky na takmer 30%.

Záver

Walgreens Boots Alliance poskytla veľmi slabé usmernenie, čo vyvolalo pokles ceny akcií. JP Morgan zvyšuje dividendu po tom, čo prešla záťažovým testom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár