Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Služby

Simon Property Group sa snaží znovu otvoriť polovicu svojich centier v snahe dostať sa späť k podnikaniu, pretože v USA sa obmedzenia kvôli koronavírusu zmierňujú. Simon Property je na prvom mieste v zozname a za ním nasleduje spoločnosť UPS, ktorá reportovala nedávno slušné príjmy.

ročný graf Simon Property Group, zdroj: GOOGLE

Simon Property Group

Simon Property Group (SPG:NYSE) zaujala tento týždeň prvé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 69%. Najväčší verejne obchodovateľný obchodný dom v USA nedávno uviedol, že plánuje otvoriť polovicu svojich nákupných centier, pretože opatrenia vytvorené kvôli koronavírusu v USA sa postupne uvoľňujú.

Zakladateľ spoločnosti David Simon povedal, že bol povzbudený reakciou spotrebiteľov v niekoľkých už otvorených strediskách a dodal, že obchodné reťazce, ktoré podali návrh na vyhlásenie bankrotu, ako sú Dillard a Neiman Marcus, sa snažia znovu otvoriť obchody.

Spoločnosť Simon Property však odmietla prezradiť, koľko nájomného si vyžiadala v apríli. Poskytla málo podrobností o jej súčasnej ziskovosti a neposkytla výhľad do budúcnosti. Simon by preto podľa realitného aktivistického investora Jonathana Litta mohol znížiť výplatu dividendy akcionárom alebo sa vzdať dohody o kúpe stredísk Taubman, ak sa podmienky nezlepšia.

Simon Property uviedla, že jej finančné prostriedky z operácií klesli na 980 miliónov dolárov v prvom štvrťroku z 1,08 miliárd dolárov v rovnakom období minulého roka. Simon tiež uviedol, že eliminoval alebo odložil viac ako 1 miliardu dolárov výdavkov súvisiacich s novými rozvojovými a sanačnými projektmi, pretože má za cieľ znížiť náklady počas korona krízy.

Dividenda prináša ohromujúcich 15%, čo je znakom toho, že je neudržateľná. Pomer výplaty v súčasnosti dosahuje 140%. Svoju dividendu zvyšovala posledných 10 rokov.

ročný graf United Parcel Service, zdroj: GOOGLE

United Parcel Service

United Parcel Service (UPS:NYSE) sa tento týždeň umiestnila na druhom mieste v zozname so zvýšením sledovanosti o 41%. Akcie spoločnosti UPS v tomto roku zatiaľ klesli o 17,6%, čím minuli výkonnosť indexu S&P 500 o 8 percentuálnych bodov.

Za prvý štvrťrok roka spoločnosť UPS oznámila, že jej čistý zisk klesol na 965 miliónov dolárov z 1,11 miliardy dolárov pred rokom, zatiaľ čo príjmy vzrástli o 5,1% na niečo vyše 18 miliárd dolárov. Domáce príjmy vzrástli o 9,3%, zatiaľ čo medzinárodné príjmy klesli o 2,2%. Spoločnosť obviňovala relatívne zlé výsledky za „významné faktory“ vyplývajúce z  koronavírusovej pandémie.

Spoločnosť nedokázala poskytnúť usmernenie na celý rok vzhľadom na neistotu prameniacu z COVID-19, ale poznamenala, že jej náklady budú o 1 miliardu dolárov nižšie, ako sa pôvodne odhadovalo. Pozastavila tiež svoje odkúpenia akcií za daný rok.

Spoločnosť UPS vypláca akcionárom približne 75% svojich ziskov, čo predstavuje dividendový výnos 4,4%. Spoločnosť UPS posledných 10 rokov zvyšuje svoju dividendu. Dňa 14. mája UPS vyhlásila nezmenenú pravidelnú dividendu za svoje akcie triedy A a triedy B, splatnú 10. júna.

Záver

Simon Property Group znovu otvára polovicu svojich nákupných centier, dobrú správu však zatienil nedostatok podrobností o výbere výšky nájomného. Finančné výsledky United Parcel Service boli ovplyvnené pandémiou COVID-19, napriek tomu spoločnosť potvrdila svoju dividendu.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár