Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie

Ďalšie miesto v zozname má sieťový gigant Cisco, ktorý vykázal pokles výnosov a vyššie zisky. A priemyselný konglomerát 3M nám tento zoznam uzatvára.

ročný graf Cisco Systems, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems

Cisco Systems (CSCO:NASDAQ) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 32%, čím sa umiestnila na treťom mieste v zozname. Akcie Cisco boli počas pandémie COVID-19 dosť odolné a od začiatku roka porazili referenčnú hodnotu S&P 500 o 2 percentuálne body.

Relatívne silný výkon bol čiastočne spôsobený tým, že spoločnosť predávala tele-konferenčné nástroje, ktoré boli populárne počas pobytu doma. Napriek tomu spoločnosť nebola izolovaná od dopytu ani vo svojich ďalších obchodných líniách, medzi ktoré patria sieťové služby a služby zabezpečenia internetu.

V treťom štvrťroku tržby klesli o 8% na 12 miliárd dolárov, zatiaľ čo upravený zisk na akciu medziročne poklesol o 1% na 0,79 dolárov. Usmernenie pre štvrtý štvrťrok bolo revidované nadol, pričom sa očakáva pokles výnosov medzi 8,5 a 11,5% a upravený zisk na akciu dosiahne 0,72 až 0,74 dolára.

Cisco zvýšila svoju dividendu za posledných 9 rokov a jej súčasná dividenda dosahuje 3,2%, zatiaľ čo jej výplata je 45%.

ročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

3M (MMM:NYSE) je posledná v zozname s vlažným posunom v sledovanosti 17%. Spotrebiteľský a priemyselný konglomerát, ktorý prevádzkuje množstvo jednoduchých výrobkov pre domácnosť a lekárske výrobky, zaznamenal od začiatku roka pokles o 16%, čím nedosiahol výkonnosť indexu S&P 500, ktorý klesol o 9,5%.

Spoločnosť 3M nedávno stiahla svoje celoročné usmernenie z dôvodu neistoty vyplývajúcej z pandémie COVID-19, ale zaviazala sa poskytovať mesačné aktualizácie svojich výsledkov investorom. Celkové tržby za apríl klesli o 11% na 2,3 miliardy dolárov. Jej zdravotnícka jednotka zaznamenala zvýšenie predaja o 5%, zatiaľ čo jej spotrebiteľská jednotka klesla o podobnú sumu. Predaj v oblasti bezpečnosti a priemyslu klesol o 11%, zatiaľ čo doprava a elektronika klesli o 20%.

Spoločnosť 3M vypláca ročnú dividendu vo výške 5,88 dolárov za akciu, čo predstavuje takmer 4%. Spoločnosť zvýšila svoju dividendu už 61 rokov po sebe.

Záver

Spoločnosť Cisco prekonala širší trh, pretože sa zvýšil dopyt po nástrojoch pre tele-konferencie. Spoločnosť 3M uviedla, že jej aprílové tržby poklesli a spoločnosť nahradila svoj ročný výhľad mesačnými správami o svojich financiách.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár