Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Priemysel Reality Ropa Služby

Poskytovateľ skladovania ropy Frontline Ltd. je prvý na zozname v tomto týždni, pretože spoločnosť nedávno zvýšila svoju dividendu v prostredí, v ktorom mnohé spoločnosti robia opak. Realitná spoločnosť Brookfield Property Partners je na druhom mieste v zozname, pretože firma čiastočne trpí nižšími nájomnými splátkami. Tretie miesto v zozname má Bank of America, ktorá nedávno sľúbila poskytnutie jednej miliardy dolárov na riešenie rasovej nerovnosti. Poslednou v zozname je REIT – Annaly Capital Management.

ročný graf Frontline, zdroj: GOOGLE

Frontline

Frontline (FRO:NYSE) obsadila prvé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 42%. Frontline poskytuje služby v oblasti skladovania ropy v ropnom priemysle a v prvom štvrťroku tohto roka zaznamenala prudký nárast svojich výnosov, keď sa zvýšili sadzby tankerov v dôsledku zvýšeného množstva dodávok. Spoločnosť tak zvýšila svoju dividendu o 75% na 0,70 dolárov za akciu. Predstavuje to anualizovaný dividendový výnos vo výške približne 31%.

V prvom štvrťroku spoločnosť vykázala najvyšší čistý zisk od roku 2008 vo výške 165 miliónov dolárov. Pre porovnanie – v poslednom štvrťroku 2019 bol zisk približne 126 miliónov dolárov. Také silné výsledky však netrvajú dlho. Keď sa hospodárstvo zotavuje a rastie dopyt po rope, ceny skladovania ropy kleslajú. „Trh s tankermi sa v posledných týždňoch upravil smerom nadol a v krátkodobom horizonte čelí tlaku, ktorý spôsobili faktory ako [hrubé] zníženie výroby a čerpanie zásob,“ uviedol na konferencii 20. mája generálny riaditeľ Frontline Robert Macleod.

Napriek silným výsledkom sa tento rok cena akcií spoločnosti výrazne zhoršila. Frontline akcie medziročne klesli takmer o 30%. Od svojho historického maxima dosiahnutého v júni 2008 zostáva takmer o 90% nižšie. Dividenda je splatná 22. júna.

ročný graf Brookfield Property Partners, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property Partners

Brookfield Property Partners (BPY:NASDAQ) obsadila druhé miesto v zozname trendov s nárastom sledovanosti o 18%. Po pandémii COVID-19 zaznamenala spoločnosť Brookfield, diverzifikovaná realitná spoločnosť, 43%-nú stratu svojich akcií, pretože jej retailové portfólio zasiahlo dramatické zníženie nájomného.

Spoločnosť Brookfield uviedla, že jej maloobchodné tržby boli iba 20%, čo je zhruba v súlade s očakávaniami. Jej portfóliám kancelárií a súkromných nehnuteľností sa však darilo oveľa lepšie, s priemerným nájomným nad 90%. Investície spoločnosti Brookfield do kancelárií a maloobchodu sú do značnej miery rovnaké. Spoločnosť vykázala tržby z komerčných nehnuteľností a pohostinstiev v prvom štvrťroku vo výške 1,77 miliardy dolárov v porovnaní s takmer 2 miliardami dolárov pred rokom. Medzitým sa čistý výnos znížil z 1,5 na 1,1 miliardy dolárov.

Brookfield uviedla, že jej rezervy na likviditu sú dostatočné na to, aby odolali búrke. Tento rok skončila s likviditou v rámci skupiny vo výške 7,2 miliárd dolárov, ktorá zahŕňa hotovostné a úverové prostriedky.

Brookfield vypláca ročnú dividendu 1,33 dolárov za akciu, čo predstavuje výnos asi 12,8%. Spoločnosť je pripravená vyplatiť ďalšiu štvrťročnú dividendu 30. júna.

Záver

Poskytovateľ skladovania ropy Frontline zvýšil svoju dividendu kvôli nárastu výnosov vyplývajúcich z vysokého dopytu po skladovaní, aj keď väčšina spoločností znížila výplaty akcionárom s cieľom zachovať hotovosť. Spoločnosť Brookfield Property bola zasiahnutá svojim retailovým portfóliom z dôvodu slabého nájomného, ktoré ale bolo ​​kompenzované bežným nájomným kancelárií a rezidenčných lokalít.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár