Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality

Tretie miesto v zozname sledovansoti má Bank of America, ktorá nedávno sľúbila poskytnutie jednej miliardy dolárov na riešenie rasovej nerovnosti. Poslednou v zozname je REIT – Annaly Capital Management.

ročný graf Bank of America, zdroj: GOOGLE

Bank of America

Bank of America (BAC:NYSE) obsadila tretie miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 11%. Banka v poslednom období trpí v dôsledku nízkej úrokovej sadzby a očakávaní, že v dôsledku pandémie COVID-19 a následného zablokovania by mohla čeliť mnohým nesplácaným pôžičkám. Akcie stratili takmer tretinu svojej hodnoty od začiatku roka a v súčasnosti sa obchodujú na minimálnych hodnotách, ktoré sme nevideli od roku 2016.

Doteraz sa tejto firme podarilo odolať búrke. Porušenie povinností ohľadom splácania platieb či úrokov v rámci kreditných kariet bolo v apríli 1,55% v porovnaní s 1,6% v marci. Čisté poplatky sa zvýšili na 2,81% z 2,78%, s trojmesačným priemerom 2,71%.

Banka nedávno prisľúbila 1 miliardu dolárov na riešenie rasovej a hospodárskej nerovnosti po celonárodných protestoch ohľadom zabitia afroameričana Georga Floyda policajným dôstojníkom v Minneapolise. Bank of America uviedla, že peniaze budú rozmiestňované v priebehu nasledujúcich štyroch rokov a budú zahŕňať programy ako testovanie vírusov a ďalšie iné zdravotnícke služby.

Bank of America vypláca ročnú dividendu 0,72 dolárov, čo predstavuje takmer 3%. Jej ďalšia dividenda bude vyplatená 26. júna.

ročný graf Annaly Capital Management, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital

Annaly Capital Management (NLY:NYSE) získala tento týždeň štvrté miesto s nárastom sledovanosti o 10%. Po znížení úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému bola Annaly zasiahnutá nižšou mierou hypoték. Medzitým vysoká miera nezamestnanosti vyvolala obavy, že mnohí majitelia domov nebudú schopní splácať svoje hypotéky. Podiely v Annaly od začiatku roka klesli o 33%.

Annaly vypláca ročnú dividendu 1 dolár za akciu, čo zodpovedá výnosu takmer 16%. Hoci spoločnosť nedávno potvrdila svoju štvrťročnú dividendu, naďalej zostáva v ohrození, ak sa bankový systém bude ďalej zhoršovať. Cenné papiere zabezpečené hypotékou spoločnosti zatiaľ poskytujú stabilné výnosy, keďže ich podporuje vláda USA.

Záver

Akcie Bank of America stratili tretinu svojej hodnoty z dôvodu očakávaní ohľadom kreditných kariet. Nakoniec – Annaly Capital, ktorá si zachovala svoju dividendu aj napriek vysokej miere nezamestnanosti a extrémne nízkym úrokovým mieram.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár