Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Bluechip spoločnosti sú tento týždeň trendy z rôznych dôvodov. Spoločnosť IBM, ktorá je na prvom mieste v zozname, zverejnila lepšie výsledky za štvrťrok, ako sa očakávalo. Farmaceutický gigant Pfizer by mohol byť na dobrej ceste k dodávaniu vakcín COVID-19 vláde USA za účelom dosiahnutia zisku.

ročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM

Legendárna technologická spoločnosť oznámila skvelé správy, napriek strachu z pandémie, ktorá vyvolala množstvo prehodnotení analytikov. Preto spoločnosť IBM (IBM:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 30%, čím sa dostala na prvé miesto v zozname.

Je jasné, že tržby IBM za druhý štvrťrok stále klesali, ale odhady analytikov prekonali horné aj dolné hranice. IBM vo veľkej miere ťažila zo silného dopytu v oblasti cloud computingu, keď tržby spoločnosti Red Hat medziročne vzrástli o 17%. Celkovo sa výnosy z cloudových a kognitívnych softvérových jednotiek zvýšili o 3% na 5,75 miliárd dolárov. S výnimkou systémového hardvéru a softvéru zaznamenali výnosy a všetky ostatné jednotky pokles.

Vďaka pokračujúcemu silnému rastu v oblasti cloud computingu sa analytici a investori stali ohľadom spoločnosti IBM optimistickými, pokiaľ ide o akcie, aj keď obavy stále pretrvávajú. Akcie spoločnosti IBM sa vzdali niektorých ziskov. Akcie spoločnosti IBM klesli od začiatku roka o 7% a za posledných päť rokov o 23%.

Pre tých, ktorí veria v perspektívu cloudu, spoločnosť IBM vypláca ročnú dividendu vo výške 6,43 dolárov za akciu, čo predstavuje 5,1%.

ročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

Pfizer

Farmaceutický gigant Pfizer (PFE:NYSE) získal druhé miesto v zozname so zvýšením sledovanosti o 28%. Pfizer a nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech dosiahli dohodu s vládou USA o predaji vakcín COVID-19 v hodnote takmer 2 miliárd dolárov, čo je dosť pre 50 miliónov ľudí. Vakcína sa stále vyvíja a dohoda podlieha úspešnému absolvovaniu veľkých klinických skúšok a úspešnej výrobe.

Vláda USA bude mať právo kúpiť ďalších 500 miliónov vakcín, pričom cena bude dohodnutá neskôr. Dohodu na tlačovej konferencii chválil aj prezident Donald Trump, ktorý povedal, že spoločnosť Pfizer je „víťazom“.

Spoločnosť Pfizer, ktorá použije svoje vlastné peniaze na vývoj vakcíny, pretože môže urýchliť tento proces, plánuje regulačné preskúmanie svojej žiadosti o povolenie na núdzové použitie pre vakcínu COVID-19 už v októbri. Účastníci procesu, okolo 30 000 ľudí, budú očkovaní do konca augusta.

Spoločnosť Pfizer tiež vydala správu o príjmoch a aktualizovala svoje výhľady o príjmoch na rok 2020 a to napriek narušeniam spôsobeným koronavírusom. V dôsledku toho akcie spoločnosti vzrástli takmer o 5%, čím sa medziročné straty znížili tesne pod 1%.

Pfizer vypláca ročnú dividendu 1,44 dolárov za akciu, čo predstavuje výnos 3,8%.

Záver

Spoločnosť IBM zaznamenala silný štvrťrok vďaka rastúcim tržbám v oblasti cloud computingu, aj keď jej pôvodné aktíva čelia dlhodobým výzvam. Spoločnosť Pfizer uzavrela dohodu s vládou USA o dodaní vakcín COVID-19, pod podmienkou absolvovania rozsiahlych klinických štúdií.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár