Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Technológie

Bluechip spoločnosti sú tento týždeň trendy z rôznych dôvodov. Tretím v zozname je Chevron, ktorý nedávno uzavrel výbornú dohodu v odvetví ropy a plynu. Poslednou v zozname je spoločnosť Microsoft, ktorá tiež vykázala silný štvrťrok.

ročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron

Pretože veľa ropných a plynárenských spoločností zápasí s veľkým zadlžením a slabými cenami ropy, spoločnosť Chevron (CVX:NYSE) si vyberá výhodné obchody. Chevron, ropný gigant, súhlasil s nákupom Noble Energy za 5 miliárd dolárov. Po oznámení z 20. júla jeho akcie prudko vzrástli okolo 5%, zatiaľ čo Noble vyskočil o viac ako 10%, čo je znakom dohody pre investorov. Dohoda spoločnosti Chevron viedla k zvýšeniu sledovanosti o 24%.

Chevron tiež prevezme Noble-ov dlh, čím sa celkové náklady na obchod zvýšia na približne 13 miliárd dolárov. Spoločnosť Chevron však teraz získa prístup k lacným, overeným rezervám, ako aj k zahraničným aktívam generujúcim hotovosť v Izraeli. Dohoda tiež doplní americké aktíva spoločnosti Chevron v Permskej kotline.

Spoločnosť Chevron rieši túto dohodu od minulého roka, keď bola veľmi blízko k nákupu Anadarko Petroleum za 50 miliárd dolárov. Spoločnosť Occidental Petroleum však prišla s lepšou dohodou pre Anadarko a Chevron sa rozhodla odstúpiť od dražby a označila za prioritu finančnú disciplínu.

Akcie spoločnosti Chevron sú medziročne o 26% nižšie, čím porazili S&P 500 Energy, ktorý klesol približne o 38%. Chevron vypláca ročnú dividendu 4,76 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 5,3%.

ročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft

Technologický gigant Microsoft (MSFT:NASDAQ) vykázal lepšie výsledky, ako sa očakávalo, za štvrtý fiškálny štvrťrok. Spoločnosť Microsoft vykázala zisk 1,46 dolárov za akciu v porovnaní s 1,34 dolármi, ktoré očakávali analytici, zatiaľ čo príjmy dosiahli 38 miliárd dolárov oproti 36,50 miliárd dolárov. Microsoft za posledné dva týždne zaznamenal nárast sledovanosti o 16%.

Akcie spoločnosti Microsoft stratili približne 5%, odkedy spoločnosť oznámila svoje hospodárske výsledky. Investori boli sčasti sklamaní, že rast výnosov spoločnosti Azure od spoločnosti Microsoft sa spomalil z 59% v predchádzajúcom štvrťroku na 47%. Spoločnosť uviedla, že jej komerčný cloudový obchod priniesol vo fiškálnom roku viac ako 50 miliárd dolárov.

Tržby v divízii podnikových procesov, ktorá obsahuje LinkedIn, dosiahli 11,75 miliárd dolárov – takmer 6% nad odhadmi. Zároveň osobná počítačová jednotka zaznamenala tržby vo výške 12,91 miliárd dolárov – takmer 14% -ný skok oproti odhadom konsenzuov FactSet. Toto bolo do značnej miery spôsobené príjmami z obsahu a služieb Xbox, ktoré vzrástli o 65% pri rekordnom zapojení spotrebiteľov, keď ľudia zostali doma.

Záver

Spoločnosť Chevron uzavrela výbornú obchodnú ponuku na nákup Noble Energy, ktorá je vnímaná ako rozumný krok. Spoločnosť Microsoft napokon zaznamenala silné výsledky, investori však neboli spokojní so spomalením rastu výnosov v cloudovom priestore.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár