Najnovšie trendy

všetky články

Ďalšie miesto v zozname má Apple, pretože sa zdá, že predajca iPhonov je na dobrej ceste k dosiahnutiu ocenenia 2 biliónov dolárov. Zoznam sledovanosti nám uzatvára spoločnosťou Intel, ktorá nedávno oznámila ďalšie oneskorenie výroby svojho 7-nanometrového čipu.

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE


Apple

Apple (AAPL:NASDAQ) môže byť prvou spoločnosťou, ktorá dosiahne ocenenie 2 bilióny dolárov. Ako taký, technologický gigant obsadil tretie miesto v zozname, s predstihom v sledovanosti 43%. Akcie spoločnosti Apple sa od začiatku roka zhodnotili o 53% a za posledných 12 mesiacov vzrástli o 124%.

Je zrejmé, že výstup bol poháňaný starým ovládačom výnosov – iPhonom, ktorý neočakávane ťažil zo silného dopytu. Tržby vo fiškálnom treťom štvrťroku končiacom sa 30. júla dosiahli takmer 70 miliárd dolárov, čo je takmer o 11% viac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Približne 27 miliárd dolárov z týchto výnosov pochádzalo z predaja iPhone a 13 miliárd dolárov zo služieb.

Akcie spoločnosti sa v súčasnosti obchodujú pri pomere cena / zisk 34. Vzostupnosť investorov sa dá vysvetliť skutočnosťou, že Apple sa stáva lídrom na trhu nositeľných doplnkov, pričom Apple Watch a AirPod sú hitom u spotrebiteľov.

Spoločnosť Apple vyplácala akcionárom dividendy. Vyhlásila hotovostnú dividendu vo výške 0,82 dolára na akciu, splatnú 13. augusta. Dividenda predstavuje výnos menší ako 1%.

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel

Spoločnosť Intel (INTC:NASDAQ) zaznamenala nárast sledovanosti o 43%, rovnako ako spoločnosť Apple. Technologický gigant nedávno oznámil lepšie štvrťročné čísla výnosov a ziskov, ako sa očakávalo, ale správy zatienilo niekoľko trápnych prekážok.

Po prvé, spoločnosť opäť oneskorila výrobu svojho 7-nanometrového čipu novej generácie o najmenej šesť mesiacov. To komplikuje úsilie spoločnosti konkurovať spoločnosti Advanced Micro Devices (AMD) a jej partnera Taiwan Semiconductor (TSM). Spoločnosť Apple zároveň oznámila, že svoje Macbooky presúva z čipov Intel na ARM.

Podiely spoločnosti Intel klesli od začiatku roka o 17%, za posledných 12 mesiacov však zostávajú na 7%-ách. Spoločnosť Intel vypláca dividendu vo výške 1,32 dolárov na akciu, čo predstavuje dividendový výnos 2,75%.

Záver

Apple je blízko k dosiahnutiu ocenenia 2 biliónov dolárov, pretože technický gigant zaznamenal vysoký dopyt po svojich výrobkoch, vrátane iPhonu a nositeľného tovaru. Spoločnosť Intel nakoniec vydala silnú správu o výnosoch, jej akcie však utrpeli ďalším oneskorením ohľadom čipu s 7 nanometrami.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár