Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Priemysel Ropa Technológie

Tretí v zozname sledovanosti je ropný gigant Chevron, ktorý bol kvôli dvom búrkam prinútený znížiť polovicu svojej produkcie v Mexickom zálive. Technologický gigant Microsoft je ďalším sledovaným v tomto zozname.

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron Corporation

Ropný gigant Chevron (CVX:NYSE) obsadil tretie miesto v zozname s 12%-ným nárastom sledovanosti, pretože spoločnosť zaplnila titulky v správach vďaka nečakanej akvizícii.

V čase, keď sú fúzie ropy zriedkavé z dôvodu globálnej neistoty týkajúcej sa cien ropy, spoločnosť Chevron oznámila, že získa Noble Energy za akcie v hodnote 5 miliárd dolárov. Ak vezmeme do úvahy dlh spoločnosti Noble, dohoda ohodnotí Noble na 13 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Chevron Mike Wirth uviedol, že majetok spoločnosti Noble má nízke prevádzkové náklady a vyžaduje malé bezprostredné investície. Preto si Chevron zachová schopnosť odolávať výzvam, ktoré predstavuje pandémia COVID-19.

Táto dohoda umožňuje spoločnosti Chevron prístup k aktívam v západnom Texase a Novom Mexiku, ako aj vo východnom Stredomorí a západnej Afrike, pričom spoločnosť Chevron odhaduje úspory nákladov vo výške 300 miliónov dolárov.

Dohoda spoločnosti Chevron prichádza rok po tom, ako spoločnosť nezískala nič z ponukovej vojny za ropu Anadarko. Chevron prehral s Occidental, ktorý za spoločnosť zaplatil 38 miliárd dolárov, ale bol zaťažený dlhom a čelil ťažkým obdobiam.

Dohoda Chevron zároveň znamená, že spoločnosť zdvojnásobí ropu, rovnako ako iné ropné spoločnosti, ako napríklad BP, ktoré smerujú k obnoviteľnej energii. Spoločnosť Chevron však v posledných obdobiach prekonala BP.

Chevron vypláca ročnú dividendu viac ako 5,16 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 5,9%.

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft Corporation

Microsoft (MSFT:NASDAQ) je posledná v tomto zozname s nárastom sledovanosti o 11%. Spoločnosť Microsoft, ktorá zaznamenala tento rok nárast akcií o 37%, získala titulky v správach kvôli potenciálnej dohode o kúpe majetku spoločnosti TikTok v USA.

TikTok bol zakázaný americkou vládou ako posledná obeť v prebiehajúcej obchodnej vojne s Čínou. Preto sa ByteDance, čínsky majiteľ spoločnosti TikTok, ponáhľal predať svoje americké prevádzky. Analytici však boli voči tejto dohode skeptickí a tvrdili, že výsledky spoločnosti Microsoft v oblasti spotrebiteľských výrobkov boli nanajvýš mizivé. Medzitým bude mať potenciálna akvizícia minimálny vplyv na výnosy a ziskovosť spoločnosti, hoci by to mohla byť platforma pre rast.

Microsoft uviedol, že v snahe upokojiť obavy o bezpečnosť očakáva ukončenie rozhovorov s prezidentom Donaldom Trumpom a jeho administratívou do polovice septembra.

Záver

Chevron kúpil Noble Energy, v prvom významnom obchodovaní s ropou od pandémie koronavírusu. Spoločnosť Microsoft sa medzitým usilovne snaží získať aktíva spoločnosti TikTok, nákazlivej sociálnej siete na zdieľanie videa, v USA.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár