Najnovšie trendy 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Walmart je na treťom mieste v zozname sledovanosti, pretože nedávno zaviedla model predplatného pre spotrebiteľov. Zoznam trendových akcií tohto týždňa uzatvára Wells Fargo, ktorá bola kritizovaná ratingovou agentúrou Moody’s.

Walmart Stores

Maloobchodný gigant s potravinami Walmart (WMT:NYSE) obsadil tretie miesto v zozname s 21% sledovanosti. Spoločnosť Walmart sa dostala na titulky po zavedení modelu predplatného na bezplatné doručenie potravín a ďalších položiek. Walmart sa snaží dobehnúť Amazon (AMZN), ktorého predplatné dodávok na Amazon Prime prilákalo 150 miliónov zákazníkov po celom svete.

Služba s názvom Walmart + bude k dispozícii za 98 dolárov ročne, čo je lacnejšie ako doručovacia služba Amazonu za 119 dolárov.

Výzvou pre Walmart je, že mnohí z jeho zákazníkov už platia za predplatné Amazonu a ešte sa uvidí, koľkí z nich urobia zmenu alebo sú ochotní zaplatiť za obidve.

päťročný graf Walmart, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločnosti Walmart narástli za posledných 30 dní o 10%, zatiaľ čo index S&P 500 narástol o 3,1%. Od začiatku roka sa akcie spoločnosti Walmart zvýšili o 20% oproti 7%-nému rastu indexu S&P 500. Spoločnosť Walmart vypláca ročnú dividendu vo výške 2,16 dolárov na akciu a výnosy 1,49%.

Wells Fargo & Co.

Zoznam uzatvára Wells Fargo (WFC:NYSE) so sledovanosťou 19%. Akcie spoločnosti Wells Fargo trpeli pandémiou koronavírusu a za posledných pár týždňov dostali dve negatívne správy.

päťročný graf Wells Fargo, zdroj: GOOGLE

Napríklad spoločnosť Moody’s znížila rating dlhu spoločnosti Wells Fargo zo „stabilného“ na „negatívny“ s odvolaním sa na obavy, že banka sa nedokázala vysporiadať so stavom po škandále s podvodmi na účtoch koncom roka 2016. Berkshire Hathaway, spoločnosť Warrena Buffetta, ktorá je zároveň dlhoročným podporovateľom, nedávno znížila svoj podiel v spoločnosti na 3,3%, čo má hodnotu 3,4 miliardy dolárov. Na svojom vrchole mal podiel Berkshire vo Wells Fargo hodnotu viac ako 30 miliárd dolárov. Akcie Wells Fargo klesli od začiatku roka o 53%, čo spoločnosti prinieslo trhovú kapitalizáciu okolo 100 miliárd dolárov.

Wells Fargo znížila v júli dividendu o 80% na štvrťročných 0,10 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos nižší ako 2%.

Záver

Spoločnosť Walmart sa snaží predbehnúť spoločnosť Amazon uvedením nového modelu predplatného na bezplatné doručenie. Napokon Wells Fargo zaznamenal zníženie výhľadu tým, že Moody’s aj Warren Buffett znížili jeho expozíciu voči akciám.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár