Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality

Realty Income za posledné dva týždne zaznamenala prvé miesto v trende sledovanosti v oblasti príjmov, čiastočne vďaka zlepšeniu vyplateného nájomného. Na druhom mieste v zozname je obrovská americká banka JPMorgan Chase, ktorá bude mať za sebou silný tretí štvrťrok. Tretia je telekomunikačná spoločnosť AT&T, ktorej vysoká dividenda prilákala používateľov. Spoločnosť 3M zoznam uzatvára, pretože v auguste vzrástli tržby tohto priemyselného konglomerátu.

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income

Realty Income (O:NYSE) je tento týždeň prvá na zozname s nárastom sledovanosti o 30%. Realty Income zaznamenala v auguste zlepšenie inkasa v prenájme a mierne zvýšila svoju mesačnú dividendu o 0,2% na 0,234 dolárov na akciu. To predstavuje forwardový výnos 4,6%.

Realty Income prenajíma nehnuteľnosti najväčším americkým maloobchodníkom s potravinami a liekmi, ako aj kinám. Medzi jej 20 najlepších nájomcov patria spoločnosti Walgreens, 7-Eleven, Dollar General a FedEx. Väčšina z týchto spoločností netrpela pandémiou koronavírusu, pretože ich podnikanie sa považovalo za nevyhnutné a zostalo otvorené. Medzi ďalších nájomcov však patria spoločnosti LifeTime Fitness, Regal Cinemas a LA Fitness, ktoré sú zodpovedné za viac ako 8% podnikania. Vyberanie nájomného od týchto angažovaných nájomníkov utrpelo – kiná a fitness centrá predstavovali v auguste väčšinu nevybratých príjmov – nie však v takom rozsahu, aby to spoločnosť ohrozilo.

Na zvýšenie likvidity, táto spoločnosť s trhovou kapitalizáciou vo výške 20 miliárd dolárov nedávno uviedla, že môže získať 1 miliardu dolárov vydaním komerčných dlhopisov, pričom výnos sa použije na všeobecné podnikové účely.

Za mesiac august, Realty Income inkasovala 93,5% z nájomného, ​​čo je nárast z 92,3% v júli a 87,8% za mesiac jún. Akcie sa zotavili zo strát, ktoré utrpeli počas marcového výpredaja, ale naďalej zostávajú medziročne dole o 17%. Za posledných päť dní spolu so širokým trhom poklesla spoločnosť o viac ako 7%.

päťročný graf JP Morgan Chase, zdroj: GOOGLE

JP Morgan Chase

Najväčšia americká banka JPMorgan Chase (JPM:NYSE) by mohla vykázať silný tretí štvrťrok, ale akcia dostala „výprask“ vďaka širokému trhaniu trhu a správe, že patrila medzi sprostredkovateľov podozrivých transakcií. Akcie spoločnosti klesli za posledných päť dní o viac ako 5%, čím sa medziročné straty zvýšili na viac ako 32%.

Podľa správy Deutsche Welle, Deutsche Bank sprostredkovala viac ako polovicu 2 biliónov dolárov v podozrivých transakciách za menej ako dve desaťročia do roku 2017. JPMorgan je v tomto zozname na druhom mieste s približne 500 miliónmi dolárov, nasleduje Standard Chartered, Bank of New York Mellon a Barclays. V reakcii na to JPMorgan uviedla, že oznamuje všetky podozrivé aktivity orgánom činným v trestnom konaní a že zohrala dôležitú úlohu v boji proti praniu špinavých peňazí.

Aj keď právne dôsledky stále nie sú jasné, JPMorgan by mohla mať silnejší tretí štvrťrok, ako sa očakávalo. Finančná riaditeľka banky Jennifer Piepszak uviedla, že veci vyzerajú lepšie, ako si myslela, ale kvôli pandémii COVID-19 stále existuje obrovské množstvo neistoty. Piepszak revidovala výhľad k čistému úrokovému príjmu z 56 miliárd dolárov na 55 miliárd dolárov, čo nie je veľmi zlé.

Výrazný nárast prípadov koronavírusu v budúcnosti by však mohol situáciu ešte zhoršiť, najmä preto, že bankový sektor je už teraz zasiahnutý prostredím veľmi nízkych úrokových sadzieb.

JPMorgan udržala svoju dividendu na štvrťročnej hodnote 0,90 dolárov na akciu, čo predstavuje ročný výnos 3,8%.

Záver

Realty Income mierne zvýšila dividendu, pretože sa zlepšili vyplatenia nájmov. Očakáva sa, že JPMorgan Chase prinesie silný tretí štvrťrok, ale výkonnosť jej akcií bola zahmlená odhaleniami, že v minulosti spracovala pochybné transakcie.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár