Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Telekomunikácie

Tretia v zozname sledovanosti je telekomunikačná spoločnosť AT&T, ktorej vysoká dividenda prilákala používateľov. Spoločnosť 3M zoznam uzatvára, pretože v auguste vzrástli tržby tohto priemyselného konglomerátu.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T

Vysoko zadlžený telekomunikačný a mediálny konglomerát AT&T (T:NYSE) obsadil tretie miesto v zozname so zvýšením sledovanosti o 26%. Spoločnosť AT&T vypláca ročnú dividendu vo výške 2,04 dolárov, čo predstavuje výnos ohromných 7%. Keďže spoločnosť je po niektorých veľkých akvizíciách vysoko zadlžená, investorom by sa mohlo zdať, že dividenda nie je udržateľná. Akcie spoločnosti AT&T klesli medziročne o zhruba 27%.

Spoločnosť AT&T mala zo svojej divízie Time Warner – nedávno získanú za 85 miliárd dolárov – niekoľko dobrých správ po tom, čo HBO získala na festivale Emmy 2020 viac ocenení ako ktorýkoľvek iný konkurent, čím porazila dokonca aj hlavného konkurenta Netflix.

Spoločnosť AT&T taktiež pracuje na rozšírení svojich schopností 5G, čo je nová technológia, od ktorej sa očakáva revolúcia v oblasti mobilného širokopásmového pripojenia. Generálny riaditeľ John Stankey nedávno v počiatočnej fáze uviedol, že ľudia v hustých mestských oblastiach budú rýchlosťou prekvapení, zatiaľ čo vo vidieckych oblastiach by to bolo len postupné zlepšovanie.

Spoločnosť AT&T sa tiež snaží zbaviť DirecTV a údajne iniciovala rozhovory o predaji poskytovateľa satelitnej rozhlasovej služby, ktorý utrpel trendom káblovania. Spoločnosť AT&T kúpila DirecTV za 49 miliárd dolárov v roku 2015. Ak dôjde k dohode, pravdepodobne z toho získa len zlomok.

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

3M (MMM:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne pokrok v sledovanosti o 25%, čím sa umiestnila na štvrtom mieste v zozname.

Priemyselný konglomerát, ktorý vyrába všetko, zaznamenal v auguste medziročný nárast organických tržieb o 2% na 2,7 miliardy dolárov. V treťom štvrťroku 2020 očakáva spoločnosť 3M výnosy až 8,3 miliárd dolárov, čo je zhruba o 300 dolárov viac ako v rovnakom období minulého roka.

Spoločnosť 3M vypláca ročnú dividendu vo výške 5,76 dolárov, čo predstavuje výnos 3,57%. Akcie v 3M klesli od začiatku roka o 9%.

Záver

Vysoko zadlžená spoločnosť AT&T sa snaží napraviť chybu z roku 2015 hľadaním kupujúcich pre DirecTV. Napokon, spoločnosť 3M vidí zlepšenie svojich výsledkov, kým sa ekonomika zotavuje z pandémie.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár