Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Výrobca tabakových výrobkov Altria je tretí, pretože sa spoločnosť snaží nájsť svoju ďalšiu etapu pre rast pri klesajúcom dopyte po cigaretách. Farmaceutický gigant Johnson and Johnson zoznam uzatvára. Spoločnosť sa ponáhľa nájsť vakcínu proti pandémii COVID-19.

päťročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group

Výrobca tabakových výrobkov Altria Group (MO:NYSE) sa umiestnil na treťom mieste v našom zozname. Altria zažíva pomalý pokles vo svojom tradičnom cigaretovom priemysle, pretože spotrebitelia si čoraz viac uvedomujú svoje zdravie a vlády na celom svete tvrdo zakročujú proti fajčeniu.

Výsledkom je, že spoločnosť prešla na alternatívne fajčiarske výrobky, ktoré sú považované za zdravšie, vrátane spoločnosti Juul, do ktorej v roku 2018 investovala 12,8 miliárd dolárov za 35%-ný podiel, a IQOS, zariadenie, ktoré tabak ohrieva, ale nespáli.

Zatiaľ čo IQOS bol nedávno schválený americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a čoskoro sa začne komercializovať, Juul čelí vyšetrovaniu ohniska pľúcnych poranení, o ktorých sa predpokladá, že sú spôsobené jeho produktom.

Pandémia koronavírusu nemala strašný dopad na finančné prostriedky spoločnosti. Tržby v druhom štvrťroku medziročne poklesli iba o 3,8%, najmä v dôsledku poklesu predaja vína a fajčenia. Nízkorizikové výrobky spoločnosti zaznamenali v rovnakom období nárast predaja o viac ako 9%.

Akcie spoločnosti Altria stratili od začiatku roka približne 20%. Spoločnosť vypláca dividendu vo výške 3,44 dolárov na akciu, čo predstavuje dividendový výnos viac ako 8%.

päťročný graf johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson

Farmaceutický gigant Johnson & Johnson (JNJ:NYSE) je štvrtým najpopulárnejším tickerom za posledné dva týždne, čiastočne preto, že pokus s vakcínou COVID-19 spoločnosti ukázal silné výsledky. Výsledkom bolo, že vakcína vstúpila do tretej a poslednej skúšobnej fázy predtým, ako mohla získať súhlas FDA.

Súťaž o vytvorenie prvej vakcíny pre COVID-19 je intenzívna. Sedem ďalších spoločností má v štádiu fázy 3 lieky vrátane Novavaxu, AstraZeneca a Moderny.

Napriek dobrej správe sú akcie spoločnosti Johnson & Johnson medziročne iba o 1,5% nižšie, ako je výkon indexu S&P 500, približne o 4 percentuálne body. J&J vypláca ročnú dividendu vo výške 3,75 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 2,5%.

Záver

Výrobcovi cigariet Altria Group sa darí relatívne dobre, pretože predaj tradičných cigariet pomaly klesá, ale ich zdravšie výrobky sa tešia silnému rastu. Vakcína Johnson & Johnson na COVID-19 vstupuje do skúšky poslednej fázy, aj keď akcie stále nedosiahli hlavný index.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár