Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Wells Fargo je na treťom mieste v zozname sledovanosti, pretože americká banka v treťom štvrťroku nesplnila svoje vlastné ciele v oblasti výnosov. Zoznam uzatvára výrobca tabakových výrobkov Altria. 

Wells Fargo 

Wells Fargo (WFC:NYSE) obsadila tento týždeň tretie miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 24%. Banka nedávno informovala o príjmoch, ktoré sklamali odhady analytikov, najmä v dôsledku poklesu úrokových sadzieb a nárastu počtu delikvencií vyplývajúcich z pandémie koronavírusu. Za tretí štvrťrok Wells Fargo vykázala 42 centov na akciu pri úrokových výnosoch 9,4 miliárd dolárov (v porovnaní s očakávaním analytikov –  45 centov na akciu pri výnosoch 9,7 miliárd dolárov).

Pretože trh s bývaním je stále veľmi silný, úrok z hypoték vzrástol v treťom štvrťroku na 1,6 miliardy dolárov (z 1,3 miliardy dolárov v predchádzajúcom štvrťroku a 1,1 miliardy dolárov v rovnakom období roku 2019). Generálny riaditeľ Charles Scharf uviedol v tlačovej správe spoločnosti, že podnikateľské prostredie zostáva neisté, pretože ďalšie fiškálne stimuly vlády sú stále „na vážkách“. Scharf však jasne uviedol, že kapitál a likvidita banky sú nad minimálnymi regulačnými požiadavkami. 

päťročný graf Wells Fargo, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločnosti Wells Fargo sa stále spamätávajú zo škandálu z roku 2016, ktorý súvisí s vytvorením miliónov falošných bankových účtov. Na začiatku roka 2020 banka súhlasila so zaplatením 3 miliárd dolárov na urovnanie trestných oznámení z dôvodu zlého zaobchádzania so zákazníkmi. 

Všetky banky za posledných 12 mesiacov dosiahli slabý výkon, predovšetkým však Wells Fargo. Index SPDR S&P Bank klesol počas tohto obdobia o 24%, zatiaľ čo banka Wells Fargo stratila 58%. 

Wells Fargo v júli znížila svoju dividendu o 80% a teraz vypláca anualizovanú dividendu vo výške 0,40 dolárov, čo predstavuje výnos 1,86%. 

Altria Group 

Výrobca tabakových výrobkov Altria Group (MO:NYSE) zaznamenal v posledných dvoch týždňoch nárast sledovanosti o 24%, na rovnakej úrovni ako Wells Fargo. 

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Altria sa dostala na prvé priečky po tom, čo vykázala čistú stratu vo výške 952 miliónov dolárov za tretí štvrťrok, keď zaznamenala poplatok za zníženie hodnoty vo výške 2,6 miliardy dolárov súvisiaci s investíciou do výrobcu vape produktov – Juul. Výrobca elektronických cigariet zažil pokles jeho ocenenia v dôsledku zvýšenej regulačnej kontroly v dôsledku nárastu vapingu medzi tínedžermi. Spoločnosť Juul v oznámení uviedla, že jej hodnota klesla na 10 miliárd dolárov z 12 miliárd dolárov na konci minulého roka. Keď Altria získala 35%-ný podiel v spoločnosti, Juul mala hodnotu 38 miliárd dolárov.

Akcie Altria klesli tento rok zatiaľ o 17%. Altria vypláca dividendu vo výške 3,24 dolárov na akciu, čo vedie k ročnému výnosu takmer 9%. 

Záver 

Wells Fargo zverejnila informácie o nižších tržbách v dôsledku nižších úrokových sadzieb, hoci trh s bývaním bol silný. Posledná spoločnosť – Altria zachytila trend, keď zaznamenala obrovský poplatok za zníženie hodnoty súvisiaci s investíciami do Juul-u.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár