Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Druhá časť

Spoločnosť Icahn Enterprises, skupina investičných nástrojov aktivistického investora Carla Icahna, je tretia na zozname. Zoznam sledovanosti uzatvára Wells Fargo, jedna z najväčších amerických bánk.

Icahn Enterprises (IEP:NASDAQ)

Icahn Enterprises (IEP), investičný nástroj aktivistického investora Carla Icahna, je na treťom mieste v zozname s 5% -ným pokrokom v sledovanosti.

päťročný graf Icahn Enterprises, zdroj: GOOGLE

Icahn Enterprises, ktorá vlastní spoločnosť na opravy automobilov Pep Boys, rafinériu ropy CVR a Trump Entertainment Resorts, má okrem iného dividendu 8 dolárov na akciu, čo predstavuje pôsobivý výnos okolo 16%. Pandémia zasiahla časti podnikov Icahn Enterprises, pričom tento rok akcie stratili takmer 20%.

V treťom štvrťroku stratila spoločnosť Icahn Enterprises 714 miliónov dolárov, teda 3,14 dolárov na akciu, a to najmä kvôli stratám v investičnej jednotke, v energetike a v automobilovom priemysle. Spoločnosť nedávno predstavila prechod vedenia z Carla Icahna, ktorý má 84 rokov, na jeho syna Bretta, ktorý sa do firmy vrátil po štyroch rokoch.

Wells Fargo (WFC:NYSE)

Wells Fargo (WFC) sa umiestnila na poslednom mieste v zozname s malým nárastom sledovanosti o 2%. Akcie spoločnosti Wells Fargo stratili tento rok takmer polovicu svojej hodnoty, pretože výsledky banky trpeli pandémiou COVID-19 a tiež následným poklesom úrokových sadzieb.

päťročný graf Wells Fargo, zdroj: GOOGLE

Wells Fargo a jej kolegovia z bankovníctva však dostali pár dobrých správ, keď novozvolený prezident Joe Biden oznámil, že do funkcie svojej ministerky financií prijme bývalú predsedníčku Federálneho rezervného systému Janet Yellenovú. Tým sa upokojili obavy investorov, že táto práca by sa mohla dostať do rúk kritika, ktorý by mohol na tento sektor uložiť prísne regulačné požiadavky.

Wells Fargo znížila svoju dividendu toto leto o 80% na anualizovaných 0,40 dolárov, čo predstavuje výnos 1,41%.

Záver

Investorský aktivista, investor Carl Icahn, sa konečne pripravuje na odovzdanie opraty svojho investičného impéria svojmu synovi Brettovi. Napokon Wells Fargo tento rok naďalej trpí, hoci výber Janet Yellenovej ako ministerky financií zmiernil tento smer.

Zdroj: dividend 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár