Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

Spoločnosť 3M bojuje so slabými výsledkami, zatiaľ čo spoločnosť Ford Motor Co. zaznamenala prekvapivé zmeny.

3M

Výrobca priemyselného tovaru 3M (MMM:NYSE) videl narastať svoju sledovanosť v posledných dvoch týždňoch o 51%, keďže spoločnosť začala reštrukturalizačné úsilie pri slabých finančných výsledkoch. Spoločnosť 3M, ktorá vypláca dividendový výnos 3,61%, minula odhady výnosov za štvrtý štvrťrok 2019 o 10 miliónov dolárov, zatiaľ čo zisk na akciu 1,66 dolárov bol  0,44 dolárov pod očakávaniami.

ročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

Výsledkom bolo, že akcie 3M klesli až o 12%. Spoločnosť 3M začala reštrukturalizačné úsilie, ktoré povedie k približne 1 500 zníženiam pracovných miest. Spoločnosť tiež vo štvrtom štvrťroku prijala reštrukturalizačný poplatok vo výške 134 miliónov dolárov, a očakáva úspory pred zdanením vo výške až 120 miliónov dolárov.

Akcie 3M klesli kvôli prebiehajúcim súdnym sporom a globálnej výrobnej recesii znásobenej obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. Akcie sa za posledné dva roky znížili o 27%. Oživenie akcií pravdepodobne závisí od úspechu reštrukturalizačného úsilia, ako aj od zlepšenia makroekonomického prostredia.

Ford

Ford (F:NYSE) je na poslednom mieste v zozname s pomerne malým pokrokom v sledovanosti (37%). Automobilka sa objavila v titulkoch minulý týždeň po tom, čo generálny riaditeľ Joe Hinrichs a potenciálny nástupca generálneho riaditeľa Jim Hackett náhle rezignovali a objavili sa otázniky  v plánovaní nástupníctva. Na miesto Hinrichsa nastúpil Jim Farley, ktorý bude pomáhať generálnemu riaditeľovi pri uskutočňovaní globálnej reštrukturalizácie, ktorá doteraz neprebiehala podľa plánu.

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť má slabo rozvinuté svoje prepracované SUV Explorer a teraz si sotva môže dovoliť pochybyť.

Ford v súčasnosti platí impozantný dividendový výnos vo výške 7,4% a pomer výplaty je viac ako 52%. Ak bude reštrukturalizácia naďalej klesať, môže byť táto dividenda ohrozená.

Záver

Výrobca priemyselného tovaru 3M trpel globálnou priemyselnou recesiou a obchodnou vojnou medzi Čínou a USA, zatiaľ čo Ford ohlásil prekvapivý odchod výkonného riaditeľa uprostred reštrukturalizačného procesu.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár