Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Technológie

Prvá časť

Investičná spoločnosť s hypotekárnymi nehnuteľnosťami Annaly Capital Management je na prvom mieste v prvom tohtoročnom víkendovom vydaní najnovších trendov, pretože nedávno oznámila program spätného odkúpenia akcií. Spoločnosť Cisco Systems je na druhom mieste v zozname, pretože ikona amerických telekomunikačných zariadení aj naďalej počas pandémie bojuje.

Annaly Capital Management

REIT hypotekárnych nehnuteľností Annaly Capital Management (NLY:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti okolo 30%.

Akcia je stále v režime obnovy po tom, čo sa v marci, keď vrcholila pandémia COVID-19, spustila na nízku úroveň. Akcie sa obchodujú za zhruba 8,23 dolárov na akciu, čo je stále približne 25% pod úrovňami pred pandémiou. Annaly, ktorá má trhovú kapitalizáciu viac ako 11 miliárd dolárov, dosahuje úctyhodných 11% a dividendový výnos je podporený nízkou cenou akcií. Jej výplatný pomer je okolo 80%, čo naznačuje, že spoločnosť si stále môže dovoliť vysokú dividendu.

päťročný graf Annaly Capital Management, zdroj: GOOGLE

Annaly potešila investorov na konci roka 2020 a oznámila nový program spätného odkúpenia akcií na rok 2021 v hodnote približne 1,5 miliardy dolárov. To nahrádza doterajší program 1,5 miliardy dolárov, ktorého platnosť vypršala 31. decembra. Týždne predtým udržiavala Annaly svoju dividendu stabilnú pri štvrťročnej sadzbe 0,22 dolárov na akciu.

Po prudkom poklese v marci, keď sa finančné prostredie stabilizovalo, akcie spoločnosti Annaly neustále rástli. Hypotekárne REIT, ako napríklad Annaly, zvyčajne profitujú z rozdielu medzi rozdielom v dlhodobých úrokových sadzbách a krátkodobých úrokových sadzbách. V čase stresu sa tento rozpor zmenšuje, čo je jav známy aj ako sploštenie výnosovej krivky. Toto ohrozuje finančné postavenie spoločností typu REIT na hypotéke a v dôsledku toho trpí jej stav.

Oživenie na finančných trhoch bolo rýchle, hoci reálna ekonomika stále čelí výzvam.

Cisco Systems

Spoločnosť Cisco Systems (CSCO:NASDAQ) je za posledné dva týždne na druhom mieste v zozname s predstihom sledovanosti 28%. Spoločnosť Cisco čelila za posledný rok zmiešanému “šťastiu”. Akciám sa počas pandemického sell-offu v marci 2020 darilo celkom dobre, rýchlo sa zotavili.

Pretože však výsledky spoločnosti sklamali, akcie spoločnosti Cisco začali v auguste opäť klesať a na konci októbra akcie zasiahli ďalšie pandemické minimá. S výplatným pomerom okolo 45% prináša dividendu spoločnosti Cisco na úrovni 3,2%. Spoločnosť Cisco tiež výrazne zaostávala za svojimi technologickými partnermi, pretože nedokázala využiť výhody pandémie koronavírusu.

päťročný graf Cisco, zdroj: GOOGLE

Jedným z dôvodov nedostatočnej výkonnosti je, že sa spoločnosť Cisco stále spolieha na starší predaj hardvéru, ktorý zaznamenal veľkú ranu po tom, čo pandémia COVID-19 prinútila spoločnosti znížiť rozpočty v oblasti IT a zamestnanci pracovali z domu. Spoločnosť stále pokračuje v prechode na nový softvér a cloud a jej telekonferenčný nástroj Webex zaznamenal nárast ekonomiky „home-office“, čo však nestačí na dobrý výkon ceny akcií. Konkurent Webexu, Zoom Video Communications, zaznamenala za posledný rok nárast akcií o viac ako 400%.

V dôsledku zlého výkonu spoločnosť Cisco teraz reštrukturalizuje svoju činnosť. Vedenie sa rozhodlo postaviť oponu svojej iniciatíve pre inteligentné mestá s názvom Kinetic for Cities. Spoločnosť Cisco získala v roku 2016 spoločnosť Jasper Technologies do súkromného vlastníctva, aby jej pomohla urýchliť ponuku inteligentných miest. Teraz sa chce viac sústrediť na svoje vyvíjajúce sa potreby trhu a požiadavky zákazníkov

Záver

Annaly Capital sa stále spamätáva z brutálneho marcového sell-offu na trhu a nedávno začala ďalší program spätného odkupu akcií, ktorý má pomôcť jej zotaveniu. Spoločnosť Cisco Systems bola pandémiou koronavírusu zasiahnutá nesprávnym spôsobom, a to aj napriek tomu, že niektoré z jej telekomunikačných softvérových spoločností ťažili z ekonomiky home-office.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 
Ohodnoť článok

Pridaj komentár