Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Ropa

Druhá časť

Energetická spoločnosť Kinder Morgan je tento týždeň na štvrtom mieste na zozname. Realitná spoločnosť Realty Income je zatiaľ na treťom mieste v zozname.

Realty Income

Realty Income (O:NYSE) je jednou z mála kvalitných investícií do nehnuteľností, ktoré by mohli v nasledujúcich rokoch naďalej prinášať silné výnosy. Spoločnosť Realty zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 19%.

Akcie spoločnosti Realty sa zatiaľ neobnovili na predpandemické úrovne, čo naznačuje, že by mohli naďalej rásť, keď pandémia ustúpi. Akcie nehnuteľností klesli od začiatku roka približne o 2%, čiastočne kvôli nárastu kapitálu v hodnote takmer 600 miliónov dolárov na získanie nových nehnuteľností v USA a Veľkej Británii.

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Akcie s nehnuteľnosťami priniesli silné výnosy od svojej prvotnej verejnej ponuky v roku 1994, a to predovšetkým vďaka uskutočňovaniu diverzifikovanej portfóliovej stratégie, ktorá jej pomohla úspešne sa orientovať v poklesoch. V súčasnej kríze utrpeli niektorí z jej nájomcov ako LA Fitness a AMC Theatre, ale iní – ako Walgreens (WBA), 7-Eleven a Dollar General (DG) – sa tešili rastúcim príjmom, pretože zostali otvorené a zaznamenali silný predaj.

Dividenda spoločnosti Realty prináša výnosy 4,8% ročne, čo vedie k výplatnému pomeru takmer 200%, čo by pre niektorých investorov mohlo byť znepokojujúce.

Kinder Morgan

Spoločnosť pre energetickú infraštruktúru Kinder Morgan (KMI:NYSE) je tento týždeň na poslednom mieste s nárastom sledovanosti o 19%. Akcie Kinder Morgan pokračovali v tomto roku v raste, keď vzrástli o 14%. Akcia však zostáva pod svojimi maximami pred pandémiou.

päťročný graf Kinder Morgan, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Kinder Morgan sa vzdala rizikového obchodného modelu prevzatia dlhu a expanzie paliva zhruba pred piatimi rokmi. Od tej doby sa zmenila na vysoko dividendovú dojnú kravu. Výsledkom bolo, že spoločnosť prevádzkujúca 85 000 míľ ropovodov a plynovodov a 152 terminálov, vydržala pandémiu. Jej peňažné toky predbehli kapitálové výdavky, čo jej umožnilo udržať dividendy na svojom mieste.

Kinder Morgan prináša silnú ročnú dividendu 6,6%.

Záver

Spoločnosť Realty Income zaznamenala pokles svojich akcií, keď získala kapitál na financovanie nových akvizícií. A nakoniec, Kinder Morgan je vysokoenergetická hra v oblasti energetickej infraštruktúry, ktorú je potrebné si vážiť.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár