Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality

Na prvom mieste v zozname sa umiestnila energetická spoločnosť Magellan Midstream Partners, pretože vysoko výnosná dividendová spoločnosť vykázala veľmi slabé výsledky. Spoločnosť Iron Mountain -REIT poskytujúca úložné riešenia pre papierovanie, je na druhom mieste v zozname, pretože spoločnosť prechádza na dátové centrá.

Dividendový výnos: 9,6%

päťročný graf Magellan Midstream Pertners, zdroj: GOOGLE

Magellan Midstream Partners

Spoločnosť Magellan Midstream Partners (MMP:NYSE) zaznamenala trend v sledovanosti tento týždeň ako prvá, pretože spoločnosť zverejnila rad sklamaných výsledkov, hoci podľa usmernení mohlo dôjsť v tomto roku k silnému oživeniu. Spoločnosť Magellan tento týždeň zaznamenala nárast svojej sledovanosti o 48%.

Magellan vypláca bohatú dividendu vo výške 4,11 dolárov na akciu, čo ročne predstavuje výnos 9,6%. Akcie spoločnosti Magellan sa obchodujú na úrovni približne 42 dolárov za akciu, zostávajú pod úrovňami pred výpredajom v marci 2020, keď sa obchodovali od 63 dolárov za akciu. Napriek tomu, že od druhého štvrťroka neustále klesá príjem, spoločnosť Magellan odolávala znižovaniu výplat akcionárom.

Vo štvrtom štvrťroku 2020 spoločnosť Magellan vykázala tržby 586 miliónov dolárov, čo je pokles zo 740 miliónov dolárov v rovnakom období pred rokom a 598 miliónov dolárov v treťom štvrťroku. Pokles bol spôsobený nižším objemom dodávaným cez jej infraštruktúru, pretože dopyt po palive klesol na základe rozsiahlych vládnych objednávok. Zatiaľ čo sa niektoré oblasti zotavili, dopyt po leteckom palive a benzíne zostal utlmený, vysvetlilo vedenie Magellan. Za celý rok príjmy spoločnosti Magellan poklesli o 11% na 2,43 miliardy dolárov, zatiaľ čo jej čistý príjem klesol o 20% na 816 miliónov dolárov.

Magellan dúfa, že rok 2021 prinesie lepšie dni. Predpovedala nárast dodávok výrobkov o 13%, najmä vďaka vyššiemu dopytu po benzíne a leteckom palive.

Dividendový výnos: 7%

päťročný graf Iron Mountain, zdroj: GOOGLE

Iron Mountain

Spoločnosť Iron Mountain (IRM:NYSE) sa umiestnila na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 32%. Iron Mountain je realitná spoločnosť v hodnote 10 miliárd dolárov, ktorá poskytuje skladovacie služby pre papierovanie. Ročná dividenda spoločnosti 2,47 dolárov prináša pôsobivých 7,15%, čo je dvakrát viac ako pri bežnom REIT.

Avšak s pomerom forwardových výplat viac ako 100%, vysokým dlhovým zaťažením môže byť dividenda spoločnosti Iron Mountain ohrozená. Spoločnosť nedávno varovala, že rast dividend sa môže spomaliť alebo chvíľu “zostať stáť na mieste”, pretože spoločnosť investuje veľké finančné prostriedky do prechodu od pomaly zomierajúceho odvetvia papierovania k dátovým centrám.

Len nedávno dosiahla spoločnosť Iron Mountain dohodu o spoločnom podniku s indickým Web Werks, špičkovým poskytovateľom dátových centier pre kolokácie, v rámci ktorého bude spoločnosť v nasledujúcich dvoch rokoch investovať 150 miliónov dolárov.

Akcie spoločnosti Iron Mountain vzrástli za posledných 12 mesiacov takmer o 10%, aj keď volatilita bola v oblasti REIT dosť vysoká.

Záver 

Spoločnosť Magellan Midstream Partners odolala zníženiu dividend po tom, čo spoločnosť oznámila mnoho negatívnych výsledkov. Spoločnosť Iron Mountain má vysokú dividendu a spoločnosť je tak „dojnou kravou“, musí však prebehnúť plynulým prechodom od skladovania papierových dokumentov k poskytovaniu archivácie pomocou dátových centier.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár