Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Reality

Na treťom mieste v sledovanosti tento týždeň je dodávateľ obrany Lockheed Martin, ktorý si získal záujem investorov novými obchodmi. Zoznam sledovanosti uzatvára realitná spoločnosť Simon Property Group.

Dividendový výnos: 3%

päťročný graf Lockheed Martin, zdroj: GOOGLE

Lockheed Martin

Spoločnosť Lockheed Martin (LMT:NYSE) obsadila tento týždeň tretie miesto v zozname sledovanosti, pretože v správach bola oznámená ako najväčší dodávateľ obrany USA.

Lockheed Martin najskôr získala podporu po tom, čo podpísala s Pentagonom kontrakt na výrobu protilietadlových rakiet dlhého doletu vo výške 414 miliónov dolárov. Spoločnosť tiež dosiahla dohodu so Saudskou Arábiou o vytvorení spoločného podniku na zlepšenie obranných a výrobných kapacít saudského kráľovstva. Spoločnosť už pracuje na projekte nastavenia systému protiraketovej obrany v hodnote minimálne 15 miliárd dolárov.

Spoločnosť Lockheed Martin medzitým odložila spor s americkou vládou o dodávku chybných častí lietadiel. Výsledkom dohody bude, že spoločnosť Lockheed Martin rozdá zhruba 71 miliónov dolárov na služby pre vládny prúdový systém F-35.

Spoločnosť Lockheed Martin takmer nepocítila účinok koronavírusu, pretože žisdnym významným spôsobom neutrpel obchod s armádou. Tržby za rok 2020 sa zvýšili o takmer 10% na 65,4 miliárd dolárov, zatiaľ čo čistý príjem vyskočil o 10% na 6,8 miliárd dolárov.

Spoločnosť Lockheed Martin vypláca forwardovú ročnú dividendu vo výške 10,6 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos niečo vyše 3%. Jej pomer výplaty je takmer 40%.

Dividendový výnos: 4,7%

päťročný graf Simon property Group, zdroj. GOOGLE

Simon Property Group

Realitná spoločnosť Simon Property Group (SPG:NYSE) uzatvára zoznam s 9%-ným predstihom v sledovanosti. Realitné spoločnosti z oblasti maloobchodu utrpeli najviac pandémiou koronavírusu, ale Simon Property sa ukázala ako mimoriadne odolná.

V roku 2020 spoločnosť Simon Property oznámila prevádzkové prostriedky (FFO) vo výške 3,24 miliárd dolárov, čo je pokles z 4,27 miliardy dolárov pred rokom – čo je pokles, ktorý bol menší ako v prípade mnohých jej konkurentov. Spoločnosť vyzbierala okolo 90% svojho nájmu, ale ešte nemá vyzbieraných zhruba 400 miliónov dolárov. Miera obsadenosti poklesla na 91,3% z približne 95% pred pandémiou koronavírusu.

Spoločnosť Simon Property vypláca dividendu vo výške 3,90 dolárov na akciu, čo vedie k ročnému výnosu okolo 4%. Akcie v spoločnosti Simon Property sa od vlaňajšieho dosiahnutia najnižšieho bodu počas pandemického výpredaja zhodnotili do dnes o 153%.

Záver

Spoločnosť Lockheed Martin uzavrela niekoľko ďalších zmlúv a pokračovala v silných výsledkoch z posledných rokov. Prevádzkovateľ nehnuteľností Simon Property zverejnil solídne výsledky vzhľadom na obrovský negatívny faktor – pandémiu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár