Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Tento týždeň si prepuknutie koronavírusu vybralo svoju daň na svetových akciách, pretože v Taliansku nečakane vypukla epidémia, čo vyvolalo obavy z globálnej ekonomiky a hospodárstva.

Prvým v zozname je Lockheed Martin, americký dodávateľ zbraní, ktorý nedávno podpísal novú dohodu s vládou USA na dodávku helikoptér Sikorsky. Druhou v zozname je spoločnosť Walmart, ktorá nedávno vydala svoju správu o hospodárskych výseldkoch.

päťročný graf Lockheed Martin (LMT:NYSE), zdroj: GOOGLE

Lockheed Martin

Spoločnosť Lockheed Martin (LMT:NYSE) za posledné dva týždne získala prvé miesto v zozname so 43%-ným nárastom sledovanosti. Lockheed mala hviezdny rok 2019, keďže porazila S&P 500 a jej výsledky sa naďalej zlepšovali pri zvyšujúcom sa dopyte po obrannom vybavení.

Lockheed vsadila na jednotku Sikorsky, aby pokračovala v raste predaja, pretože dúfa, že v nasledujúcom desaťročí zdvojnásobí veľkosť tohto produktu. Predaj by mohol v roku 2020 stúpnuť až o 9%, čo je výrazne pred ostatnými podnikmi. Rast je poháňaný tromi vládnymi programami – novým prezidentským vrtuľníkom, dopravným vrtuľníkom pre námorný zbor a záchranným vrtuľníkom pre letectvo.

Lockheed kúpila Sikorsky v roku 2015 od United Technologies a zatiaľ čo komerčný dopyt po helikoptérach klesol po tom, čo ropný a plynárenský priemysel zasiahol pád ceny ropy, vláda zvýšila výdavky na svoje obranné programy. Lockheed realizuje dva programy Pentagonu v hodnote okolo 100 miliárd dolárov.

20. februára bola jednotke Sikorsky zadaná zákazka na výstavbu prvých šiestich prezidentských helikoptér na základe zmluvy pre americké námorníctvo (dokopy ich bude až 23). Dodávky prvých šiestich sa začnú v roku 2022 a zostávajúca výroba sa očakáva v rokoch 2022 a 2023.

Okrem silnej výkonnosti cien akcií spoločnosť Lockheed platí aj dividendový výnos vo výške 2,4%. 

päťročný graf Walmart (WMT:NYSE), zdroj: GOOGLE

Walmart

Spoločnosť Walmart (WMT:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne len 27%-ný nárast, pretože spoločnosť nedávno vykázala slabšie výsledky za štvrtý štvrťrok ako sa očakávalo. Akcie tento rok zatiaľ klesli o viac ako 2%, pričom pokles sa zrýchľoval v dôsledku odpredajov na trhu vyvolaných obavami z koronavírusu.

Aj bez očakávaného prerušenia ohniska boli výsledky Walmartu v štvrtom štvrťroku dosť zlé, najmä v dôsledku slabšieho predaja hračiek, odevov a videohier počas prázdnin. Protesty v Čile tiež negatívne ovplyvnili podnikanie v regióne.

Zatiaľ čo niektoré oblasti tradičného maloobchodu bojovali, predaj spoločnosti Walmart v priebehu štvrťroka vzrástol o 35%, čiastočne aj z dôvodu rastúcich objednávok potravín. Rast tržieb v elektronickom obchode za rok bol 37%, čo je viac ako 35%, ktoré spoločnosť očakávala. Vo fiškálnom roku 2021 sa predpokladá, že rast online sektora sa spomalí na 20%. Jedným z problémov online obchodu je jeho nízka ziskovosť, keďže dodávky potravín sú drahé a rast predaja ostatných výrobkov je slabý.

Walmart má slušný dividendový výnos 1,86% .

Záver

Lockheed Martin (LMT:NYSE) vsádza na svoju vrtuľníkovú jednotku Sikorsky, aby zvýšila rast a kontrakty od vlády USA jej pravdepodobne pomôžu dosiahnuť tento cieľ. Akcie spoločnosti Walmart (WMT:NYSE) klesli, keďže spoločnosť vykázala za štvrtý štvrťrok slabšie výsledky ako sa očakáva

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár