Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie Zdravotníctvo

Farmaceutický gigant AbbVie sa tento týždeň umiestnil na prvom mieste v zozname, pretože sa spoločnosť snaží získať súhlas na použitie niektorých nových kľúčových liekov. Verizon je na druhom mieste v zozname, pretože telekomunikačná spoločnosť rozširuje svoje možnosti 5G a dúfa, že z hľadiska výnosov bude mať lepší rok.

AbbVie

Spoločnosť AbbVie (ABBV:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 27%, čím sa umiestnila na prvom mieste v zozname sledovanosti. Spoločnosť AbbVie, ktorá platí anualizovanú dividendu vo výške 5,20 dolárov na akciu alebo výnos 5,20%, podala slabý výkon na širokom trhu spolu s celým odvetvím biotechnológií. Akcie AbbVie sú tento rok zatiaľ v raste o 2,7%, zatiaľ čo index S&P 500 vzrástol o 11,6%.

Nízku výkonnosť možno čiastočne vysvetliť oneskorením Úradu pre kontrolu potravín a liečiv pri povolení liekov na trh. Už schválený liek Rinvoq dostal ranu po tom, čo FDA požiadala o ďalšie preskúmanie. Toto rozhodnutie FDA prichádza krátko po tom, čo neprešli ďalšie žiadosti o lieky, čo vyvoláva obavy, či sa FDA nestane prísnejšou vo svojich schvaľovaniach.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je abbvie-1024x236.png

Dividendový výnos: 4,82%Obrázok

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-17-o-13.10.47-1024x351.png
päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie dúfa, že dosiahne vrchol predaja vďaka Rinvoq-u, ktorý sa zameriava na liečbu aktívnej psoriatickej artritídy u dospelých pacientov. Očakáva zisk vo výške 8 miliárd dolárov. Ak však liek získa prísne varovné označenie, schopnosť spoločnosti AbbVie dosiahnuť tieto predajné ciele sa môže javiť ako nedosiahnuteľná.

Tržby spoločnosti AbbVie sa v roku 2020 zvýšili o 37,6% na viac ako 45 miliárd dolárov, čo bolo výsledkom megaakvizície spoločnosti Allergan. Čistý príjem však poklesol o 42% na 4,6 miliárd dolárov.

AbbVie vypláca 42% zo svojich výnosov akcionárom. Súčasná slabosť ceny akcií by mohla byť dobrou vstupnou príležitosťou pre investorov zameraných na dividendy, najmä ak FDA zmierni proces schvaľovania.

Verizon Communications

Na druhom mieste v zozname sa umiestnila spoločnosť Verizon Communications (VZ:NYSE), ktorej sledovanosť za posledné dva týždne stúpla o 18%. Verizon tento rok výrazne zaostal za širším trhom a poklesol okolo 2%, kým index S&P 500 zaznamenal silné zisky.

Dividendový výnos: 4,31%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Pokles akcií spoločnosti Verizon je neintuitívny. Keď boli ľudia počas pandémie koronavírusu uzamknutí vo svojich domovoch, vzrástol dopyt po širokopásmových a dátových balíkoch. Spoločnosti ako Verizon investovali značné prostriedky na udržanie dobrých služieb, ale doteraz z toho nedokázali ťažiť. Pretože telekomunikačné spoločnosti ponúkajú zmluvy s pevnou cenou, ich schopnosť zvyšovať ceny je teda obmedzená.

Príjmy spoločnosti Verizon v skutočnosti poklesli o 2,7% na 128,3 miliárd dolárov v roku 2020, zatiaľ čo čistý príjem klesol o 7,6% na 17,8 miliárd dolárov. Dividenda Verizonu prináša silné 4,3% pri výplatnom pomere takmer 50%.

Vďaka silnej dividende, zameranej stratégii a cene akcií by mohol byť Verizon nákupom pre dlhodobých investorov.

Záver 

AbbVie a široké odvetvie biotechnológií zasiahla FDA, ktorá sa zdráha schvaľovať včas nové lieky. Akcie spoločnosti Verizon utrpeli, aj napriek silnému dopytu po širokopásmovom pripojení od zákazníkov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár