Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Technológie

Tretia spoločnosť v zozname najsledovanejších akcií za minulý týždeň je Enterprise Products Partners, operátor ropovodov, ktorý nedávno zaznamenal zvýšený trend vďaka svojej vysokej dividende. Zoznam najviac sledovaných uzatvára spoločnosť Apple, ktorej generálny riaditeľ Tim Cook predstavil plány spoločnosti na výrobu autonómnych automobilov.

Enterprise Products Partners

Prevádzkovateľ ropovodu a plynovodu Enterprise Products Partners (EPD:NYSE) zaznamenal za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 17%, čím sa dostal na tretie miesto v zozname.

Spoločnosť s trhovou kapitalizáciou vo výške 50 miliárd dolárov pritiahla pozornosť čitateľov po zvýšení dividendy o 1,1%, čo bolo oznámené 8. apríla. Spoločnosť Enterprise Products, ktorá zvýšila dividendu už 22 po sebe nasledujúcich rokov, bude platiť štvrťročne 0,45 dolárov na akciu, alebo teda 1, 80 dolárov  ročne, čo predstavuje silný výnos 8,5%.

Dividendový výnos: 7,85%

päťročný graf Enterprise Products Partners, zdroj: GOOGLE

Akcie Enterprise Products sa ešte len musia zotaviť na predpandemickú úroveň a od začiatku roku 2020 zostali nižšie o viac ako 20%. Výnosy Enterprise Products klesli v roku 2020 o 12% na 7 miliárd dolárov, zatiaľ čo čistý príjem sa znížil o 69% na 338 miliónov dolárov . Oživenie cien ropy, silná dividenda, ako aj silný rastový potenciál by však mohli byť atraktívnym vstupným bodom pre dividendových investorov.

Apple

Technologický gigant Apple (AAPL:NASDAQ) je štvrtý v zozname so sledovanosťou 10%. Generálny riaditeľ Tim Cook v rozhovore nedávno odhalil plány spoločnosti na výrobu automobilu. Povedal, že stavba autonómneho automobilu je ako stavba robota, dodal však, že spoločnosť rieši „toľko vecí interne“ a väčšina produktov sa nikdy nedostane na trh.

Dividendový výnos: 0,61%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Apple tiež oznámila, že svoju ďalšiu akciu usporiada 20. apríla, kedy sa očakáva odhalenie jej ďalšej verzie iPadu Pro, hoci médiá počítali s problémami s produkciou a nemusia byť bežne dostupné.

Akcie spoločnosti Apple od začiatku roka vzrástli o 4%, čím sa 12-mesačné zisky zvýšili na 87%. Spoločnosť v súčasnosti vypláca dividendu vo výške 0,82 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 0,62%.

Záver

Akcie spoločnosti Enterprise Products zvýšili svoju dividendu, ale ich akcie sa ešte musia zotaviť na úroveň pred pandémiou. Apple hostí svoju ďalšiu udalosť 20. apríla, kedy sa očakáva odhalenie ďalšej iterácie iPadu Pro.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár