Najnovšie trendy 4.5/5 (2)

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Na prvom mieste v zozname sledovanosti sa umiestnil technologický gigant International Business Machines, pretože spoločnosť prekvapila analytikov silným rastom tržieb. Na druhom mieste v zozname je farmaceutická spoločnosť Pfizer, ktorá vidí svoje akcie posiate solídnym predajom úspešnej vakcíny COVID-19.

IBM

Spoločnosť IBM (IBM:NYSE) sa umiestnila na prvom mieste v zozname so zvýšením sledovanosti o 32%. Akcie spoločnosti IBM za posledné dva týždne vyrástli o viac ako 5%, pretože spoločnosť priniesla silný súbor výsledkov, čo je príjemne prekvapenie pre analytikov.

Tržby za prvý štvrťrok sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšili o 1% na 17,7 miliárd dolárov, nad očakávania analytikov – 17,4 miliárd dolárov. Navyše, za výsledkami stál predovšetkým silný predaj cloudových produktov, ktorý vyskočil o 21% na 6,5 ​​miliardy dolárov. Zisk spoločnosti medzitým dosiahol 1,6 miliárd dolárov, teda 1,77 dolárov na akciu.

Dividendový výnos: 4,62%

päťročný graf IBM, zdroj. GOOGLE

Za posledných päť rokov zaznamenala spoločnosť IBM pomalý pokles. Tržby poklesli z ročných 80 miliárd dolárov v roku 2016 na 73,6 miliárd dolárov v roku 2020, a to aj napriek silnému prispevku cloudu spoločnosťou. Klesajúce výnosy zo starého podnikania do veľkej miery nedokázali vyrovnať rastúce tržby z cloudu.

Nasledujúce štvrťroky budú pre spoločnosť a jej investorov kľúčové. Aby sa zmenilo vnímanie tohto problému ako bojujúceho monštra, bude musieť IBM naďalej prekvapovať.

IBM vypláca ročnú dividendu vo výške 6,52 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 4,6%. IBM zvýšila svoju dividendu už 21 po sebe nasledujúcich rokov.

Pfizer

Spoločnosť Pfizer (PFE:NYSE) je na druhom mieste v zozname a zaznamenáva nárast sledovanosti o 20%. Akcie spoločnosti Pfizer za posledné dva mesiace vyskočili o viac ako 15%, keď sa spoločnosť stala jasným víťazom v pretekoch o dodanie vakcín COVID-19 do sveta.

Spoločnosť Pfizer sa nedávno dohodla s Európskou úniou na predaji ďalších 100 miliónov dávok, čo by malo zvýšiť príjmy o zhruba 1,4 miliardy dolárov. Vakcína spoločnosti Pfizer bola účinnejšia a bezpečnejšia ako jej kľúčový konkurent AstraZeneca, ktorý dostal v Európe ranu po tom, čo boli jej injekcie spojené s vytváraním vzácnych krvných zrazenín.

Dividendový výnos: 4,04%

päťročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

V rámci ďalšej podpory vakcíny Pfizer posledné testy ukázali, že je účinná proti novému kmeňu vírusu, ktorý sa objavil v Južnej Afrike a že ho možno bezpečne podať deťom vo veku od 12 do 15 rokov.

Tento vývoj by mal v nasledujúcich štvrťrokoch viesť k neustálemu zlepšovaniu zisku na akciu.

Spoločnosť Pfizer vypláca ročnú dividendu vo výške 1,15 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 4%. Výplatný pomer spoločnosti je takmer 50%.

Záver 

Technologický gigant IBM ohlásil pozitívne výsledky vďaka solídnemu predaju v cloude, čo zvyšuje nádej investorov. Spoločnosť Pfizer profitovala a bude naďalej zaznamenávať vyšší predaj svojej hitovej koronavírusovej vakcíny.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár