Najnovšie trendy 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

British American Tobacco je tretí v poradí sledovanosti, pretože tento výrobca dosahuje pokrok v diverzifikácii od tabakových výrobkov. Zoznam sledovanosti pre tento týždeň uzatvára prevádzkovateľ ropovodu Enbridge.

British American Tobacco

Na treťom mieste v zozname sledovanosti je British American Tobacco (BTI:NYSE), ktorý zaznamenal skok v sledovanosti o 14%. Spoločnosť čelí obrovským výzvam svojho obchodného modelu predaja tabakových výrobkov, keď ľudia upustia od fajčenia cigariet. Vo výsledku sa zdá, že spoločnosť British American Tobacco je mimoriadne podhodnotená a obchoduje sa s pomerom ceny k výnosom 9,9.

Dividendový výnos: 7,8%

päťročný graf British American Tobacco, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť však podniká proaktívne kroky na diverzifikáciu svojich výnosov využívaním nových trhov. Jej vape výrobky Vuse zaznamenali v roku 2020 nárast predaja o 85% a očakáva sa, že budú pokračovať v stúpajúcej trajektórii. British American zároveň skúma rozvíjajúci sa trh s kanabisom. V polovici marca oznámila 20%-nú strategickú investíciu do kanadskej konopnej spoločnosti Organigram Holdings. Výťažok okolo 175 miliónov dolárov použije Organigram na výskum a vývoj novej generácie produktov z kanabisu.

Spoločnosť vypláca ročné dividendy takmer 3 doláre na akciu, čo sa rovná výnosu 7,8%.

Enbridge

Enbridge (ENB:NYSE) je ďalšia spoločnosť vyplácajúca silné dividendy, ktorá tento týždeň zaznamenala trend so zvýšením sledovanosti o 7%. Kanadský prevádzkovateľ plynovodu vypláca dividendu vo výške 2,46 dolárov na akciu, čo predstavuje solídny výnos 6,8%. Spoločnosť má tiež okolo 30 miliárd dolárov nových projektov, od ktorých sa očakáva, že zvýšia jej príjmy a zisky, čo zvýši možnosť zvýšenia dividend.

Dividendový výnos: 6,82%

päťročný graf Enbridge, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť však neustále čelí kritike, že jej potrubia poškodzujú životné prostredie, spolu s mnohými krokmi, ktoré si vyžadujú odstavenie ropovodu. Pred necelými dvoma týždňami guvernérka Michiganu Gretchen Whitmerová nariadila spoločnosti uzavrieť úsek vzdialený 4 míle z dôvodu obáv z úniku. Táto sekcia je zodpovedná za prepravu 540 000 barelov denne. Enbridge ju žaloval, aby zvrátil uzavretie sekcie, argumentoval, že odstavenie by viedlo k strate pracovných miest a nedostatku paliva.

Záver

Spoločnosť British American Tobacco čelí upadajúcemu podnikaniu, ale spoločnosť sa usiluje o diverzifikáciu formou kanabisu. Prevádzkovateľ ropovodu Enbridge má silný dividendový výnos, ale jeho podnikanie je neustále pod paľbou z hľadiska ochrany životného prostredia.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár